Liturgický program na týždeň po Tomášovej nedeli Kaplnka B.M.
Pondelok 28.4. |
Svätí apoštoli Jasón a Sósipatros |
||
Utorok |
Deviati svätí mučeníci z Kyzika |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý apoštol Jakub, brat svätého Jána Teológa |
||
Štvrtok |
Prorok Jeremiáš |
|
|
Piatok |
Svätý Atanáz Veľký, alexandrijský patriarcha |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Odchod do večnosti prepodobného otca Teodóza FATIMSKÁ SOBOTA V ĽUTINE |
|
|
Nedeľa |
TRETIA Svätá prepodobná mučenica Pelágia |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po Tomášovej nedeli
Pondelok |
Svätí apoštoli Jasón a Sósipatros |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Deviati svätí mučeníci z Kyzika |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Svätý apoštol Jakub, brat svätého Jána Teológa |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prorok Jeremiáš |
6:30 18:00 19:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý Atanáz Veľký, alexandrijský patriarcha |
6:30 17:45 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Odchod do večnosti prepodobného otca Teodóza FATIMSKÁ SOBOTA V ĽUTINE |
6:30 15:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
TRETIA Svätá prepodobná mučenica Pelágia |
7:30 9:00 11:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na Veľký týždeň (14. - 20. apríl 2014)
Pokojné, radostné a milostiplné
Sviatky Kristovho vzkriesenia,
radostný prechod
zo „starého do nového života milostí“
Vám prajú
a hojnosť Božieho požehnania
v modlitbách vyprosujú
o. Martin, o. Mikuláš a o. Miroslav s rodinami
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné-Mesto
Liturgický program na Veľký týždeň (14. - 20. apríl 2014)
Pondelok |
Svätý a veľký pondelok |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
Utorok |
Svätý a veľký utorok |
7:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
Streda |
Svätá a veľká streda |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
Štvrtok |
Svätý a veľký štvrtok |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
17:00 |
Sopkovce |
||
17:30 |
Dedačov |
||
Piatok |
Svätý a veľký piatok |
7:30 |
Kráľovské hodinky |
15:00 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. – Uloženie pláščenice s Večierňou |
||
15:00 |
Sopkovce - Uloženie pláščenice s Večierňou |
||
17:00 |
Dedačov - Uloženie pláščenice s Večierňou |
||
Sobota |
Svätá a veľká sobota |
8:00 |
Jeruzalemská – náhrobná -utiereň |
16:00 |
Sopkovce - Veľká večiereň s lit.Bazila Veľkého |
||
18:00 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
Nedeľa |
SVÄTÁ A VEĽKÁ |
5:00 7:00 |
Utiereň vzkriesenia |
8:30 |
NsP Humenné + požehnanie jedál |
||
9:15 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
10:30 |
LDCH Humenné + požehnanie jedál |
||
9:15 |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. , |
||
6:00 |
Dedačov – Utiereň s požehnaním jedál |
||
4:00 |
Sopkovce – Utiereň vzkriesenia s požehnaním jedál; sv. liturgia |
||
--- |
Lackovce |
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné-Mesto
Liturgický program na Svetlý týždeň (21. - 27. apríl 2014)
Pondelok |
Svetlý pondelok Prikázaný sviatok |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
9:00 |
NsP Humenné |
||
-- |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
10:30 |
LDCH Humenné |
||
|
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
9:30 |
Dedačov |
||
8:00 |
Sopkovce |
||
10:00 |
Lackovce |
||
Utorok |
Svetlý utorok |
9:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
18:00 |
Dedačov |
||
17:00 |
Sopkovce |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
Streda |
Svetlá streda Odporúčaný sviatok |
6:30 |
Utiereň |
17:00 |
Dedačov |
||
17:00 |
Sopkovce |
||
16:00 |
NsP Humenné |
||
Štvrtok |
Svetlý štvrtok |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svetlý piatok |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
Sobota |
Svetlá sobota |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
DRUHÁ Nedeľa Božieho milosrdenstva |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
9:00 |
NsP Humenné |
||
10:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. – Odpustová slávnosť (sv. liturgia) |
||
10:30 |
LDCH Humenné |
||
-- |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
9:30 |
Dedačov |
||
9:00 |
Sopkovce |
||
--- |
Lackovce |
Liturgický program na Veľký – strastný - týždeň Kaplnka B.M.
Pondelok 14.4. |
Svätý a veľký pondelok |
|
|
Utorok |
Svätý a veľký utorok |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätá a veľká streda Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Štvrtok |
Svätý a veľký štvrtok |
|
|
Piatok |
Svätý a veľký piatok Prikázaný sviatok PRÍSNY PÔST |
15:00 |
Veľká večiereň s uložením plaščenice do hrobu |
Sobota |
Svätá a veľká sobota |
18:00 |
Sv. liturgia |
Nedeľa |
SVÄTÁ A VEĽKÁ SVETLÉ KRISTOVO Prikázaný sviatok |
9:15 |
Sv. liturgia slovenská s požehnaním jedál |
Liturgický program na Veľký – strastný - týždeň
Pondelok |
Svätý a veľký pondelok |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý a veľký utorok |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätá a veľká streda Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätý a veľký štvrtok |
6:30 18:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý a veľký piatok Prikázaný sviatok PRÍSNY PÔST |
7:30 15:00 |
Kráľovské hodinky Veľká večiereň s uložením plaštenice do hrobu |
Sobota |
Svätá a veľká sobota |
8:00 17:00 |
Jeruzalemská utiereň Liturgia sv. Bazila Veľkého s večierňou |
Nedeľa |
SVÄTÁ A VEĽKÁ SVETLÉ KRISTOVO Prikázaný sviatok |
5:00 7:00 9:00 11:00 |
Utiereň vzkriesenia |
Liturgický program na 6. týždeň Veľkého pôstu Kaplnka B.M.
Liturgický program na 6. týždeň Veľkého pôstu Kaplnka B.M.
Pondelok 7.4. |
Prepodobný otec Juraj, mytilénsky biskup |
|
|
Utorok |
Svätý apoštol Herodión, Agabus, Rúfus, Asynkrit, Flegont a Hermés |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý mučeník Eupsychos Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Štvrtok |
Svätí mučeníci Terencius, Pompejus a spoločníci |
|
|
Piatok |
Svätý hieromučeník Antipas, biskup ázijského Pergama Zdržanlivosť od mäsa |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Vzkriesenie spravodlivého Lazára |
|
|
Nedeľa |
KVETNÁ NEDEĽA Požehnanie ratolestí Myrovanie |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na 6. týždeň Veľkého pôstu
Pondelok |
Prepodobný otec Juraj, mytilénsky biskup |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý apoštol Herodión, Agabus, Rúfus, Asynkrit, Flegont a Hermés |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý mučeník Eupsychos Zdržanlivosť od mäsa |
6:00 17:30 18:00 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Svätí mučeníci Terencius, Pompejus a spoločníci |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý hieromučeník Antipas, biskup ázijského Pergama Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Vzkriesenie spravodlivého Lazára |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
KVETNÁ NEDEĽA Požehnanie ratolestí Myrovanie |
7:30
9:00 11:00 15:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na 5. týždeň Veľkého pôstu Kaplnka B.M.
Pondelok |
Prepodobný otec Hypatios, gangriansky biskup |
|
|
Utorok |
Prepodobná matka Mária Egyptská |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Prepodobný otec Titus Divotvorca Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač Nikita |
|
|
Piatok |
Prepodobní otcovia Jozef Hymnograf a Juraj z Maley |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Akatistová sobota Svätí mučeníci Teodul, Agatopod a spoločníci |
|
|
Nedeľa |
PIATA PÔSTNA NEDEĽA – pamiatka prepodobnej Márie Egyptskej |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na 5. týždeň Veľkého pôstu
Pondelok 31.3. |
Prepodobný otec Hypatios, gangriansky biskup |
6:00 17:30 18:00 |
Moleben k sv. Jozefovi |
Utorok |
Prepodobná matka Mária Egyptská |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prepodobný otec Titus Divotvorca Zdržanlivosť od mäsa |
6:00 17:30 18:00 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač Nikita |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Prepodobní otcovia Jozef Hymnograf a Juraj z Maley |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Akatistová sobota Svätí mučeníci Teodul, Agatopod a spoločníci |
6:30 16:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
PIATA PÔSTNA NEDEĽA – pamiatka prepodobnej Márie Egyptskej |
7:30
9:00
11:00 17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na 4. týždeň Veľkého pôstu Kaplnka B.M.
Liturgický program na 4. týždeň Veľkého pôstu
Kaplnka B.M.
Pondelok |
Predprazdenstvo Zvestovania Presvätej Bohorodičke |
|
|
Utorok |
Zvestovanie našej Presvätej Vládkyni, Bohorodičke Márii, vždy Panne Prikázaný sviatok |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Zakončenie sviatku Zvestovania Presvätej Bohorodičke |
|
|
Štvrtok |
Prepodobná matka Matróna zo Solúna |
|
|
Piatok |
Prepodobní otcovia Hilarion Nový a Štefan Divotvorca Zdržanlivosť od mäsa |
16:30 |
Sv. liturgia + hramoty |
Sobota |
Štvrtá zádušná sobota |
|
|
Nedeľa |
ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA – pamiatka prepodobného Jána, autora spisu Rebrík Prepodobný otec a vyznávač Nikita, igumen Médikiovho kláštora |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program (24.-30. marec 2014)
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné-Mesto
Liturgický program (24.-30. marec 2014)
Pondelok |
Predprazdenstvo Zvestovania Presvätej Bohorodičke |
6:00 |
Moleben k sv. Jozefovi |
16:00 |
NsP Humenné |
||
Utorok |
Zvestovanie našej Presvätej Vládkyni, Bohorodičke Márii, vždy Panne |
6:30 |
Utiereň |
16:00 |
NsP Humenné |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
9:30 |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
17:00 |
Dedačov |
||
18:00 |
Sopkovce |
||
Streda |
Zakončenie sviatku Zvestovania Presvätej Bohorodičke |
6:00 |
Veľkopôstny moleben |
16:00 |
NsP Humenné |
||
--- |
Sopkovce |
||
Štvrtok |
Prepodobná matka Matróna zo Solúna |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
--- |
CMUP Humenné, Duchnovičova ul. |
||
--- |
Dedačov |
||
Piatok |
Prepodobní otcovia Hilarion Nový a Štefan Divotvorca |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
-- |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
-- |
NsP Humenné |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
Sobota |
Štvrtá zádušná sobota |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska + hramoty |
8:00 |
Sopkovce + hramoty |
||
8:00 |
Lackovce + hramoty |
||
Nedeľa |
ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA – pamiatka prepodobného Jána, autora spisu Rebrík |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
9:00 |
NsP Humenné |
||
9:00 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
10:30 |
LDCH Humenné |
||
-- |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
9:00 |
Dedačov |
||
10:45 |
Sopkovce |
||
7:30 |
Lackovce |