Liturgický program na týždeň po Nedeli o mýtnikovi a farizejovi
Pondelok |
Svätý mučeník Charalampés |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý hieromučeník Blažej, sebastejský biskup |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý otec Meletios, arcibiskup Veľkej Antiochie |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný otec Martinián |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Odchod do večnosti prepodobného Konštantína Filozofa, učiteľa Slovanov |
6:30 15:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svätý apoštol Onezim |
6:30 16:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA O MÁRNOTRATNOM SYNOVI Zbierka: podporný fond I. |
7:30
9:00 11:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Nedeli o Zachejovi
Pondelok |
Svätý a spravodlivý Simeon Bohopríjemca a prorokyňa Anna |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Prepodobný otec Izidor Peluzíjský |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätá mučenica Agáta |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný otec Bukol, smyrnianský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Prepodobný otec Partenios, lampsacký biskup |
6:30 17:45 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svätý veľkomučeník Teodor Stratilat |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA O MÝTNIKOVI A FARIZEJOVI Zakončenie sviatku Stretnutia Pána |
7:30
9:00
11:00 17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program KBM – Sídlisko III.
Pondelok |
Svätý a spravodlivý Simeon Bohopríjemca a prorokyňa Anna |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec Izidor Peluzíjský |
15:00 |
Sv. spoveď |
Streda |
Svätá mučenica Agáta |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Bukol, smyrnianský biskup |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec Partenios, lampsacký biskup |
15:00 |
Sv. spoveď |
Sobota |
Svätý veľkomučeník Teodor Stratilat |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA O MÝTNIKOVI A FARIZEJOVI Zakončenie sviatku Stretnutia Pána |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 27.01. do 02.02.2014
Pondelok |
Prenesenie úctyhodných pozostatkov nášho otca svätého Jána Zlatoústeho |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Prepodobný otec Efrém Sýrsky |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prenesenie pozostatkov svätého hieromučeníka Ignáca Bohonositeľa |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Traja svätí svätitelia Bazil Veľký, Gregor Teológ a Ján Zlatoústy |
6:30 16:30 18:00 |
utiereň |
Piatok |
Svätí divotvorcovia a nezištníci Kýros a Ján Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Predprazdenstvo Stretnutia Pána |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Veľká večiereň s lítiou |
Nedeľa |
TRIDSIATA SIEDMA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI – O ZACHEJOVI |
7:30
9:00 11:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program KBM – Sídlisko III.
Pondelok |
Prepodobný a bohonositeľný otec Eutymios Veľký |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec Maxim Vyznávač |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý apoštol Timotej |
|
|
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Klement, ankyrský biskup |
|
|
Piatok |
Prepodobná matka Xénia Rímska Zdržanlivosť od mäsa |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Svätý Gregor Teológ, konštantínopolský arcibiskup |
|
|
Nedeľa |
TRIDSIATA ŠIESTA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI Prepodobný otec Xenofont, jeho manželka Mária a synovia Zbierka na GTF |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 20. do 26. januára 2014
Pondelok |
Prepodobný a bohonositeľný otec Eutymios Veľký |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Akatist k MPӨT (za rodiny) |
Utorok |
Prepodobný otec Maxim Vyznávač |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý apoštol Timotej |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Klement, ankyrský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Prepodobná matka Xénia Rímska Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Svätý Gregor Teológ, konštantínopolský arcibiskup |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
TRIDSIATA ŠIESTA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI Prepodobný otec Xenofont, jeho manželka Mária a synovia Zbierka na GTF |
7:30
9:00
11:00 15:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 13. do 19. 01.2014 KBM – Sídlisko III.
Liturgický program na týždeň od 13. do 19. 01.2014
KBM – Sídlisko III.
Pondelok |
Svätí mučeníci Hermyl a Stratonik |
|
|
Utorok |
Zakončenie sviatku Bohozjavenia |
16:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Prepodobní otcovia Pavol Tébsky a Ján Chatrčník |
|
|
Štvrtok |
Poklona reťaziam svätého apoštola Petra |
|
|
Piatok |
Prepodobný a bohonositeľný otec Anton Veľký Voľnica |
16:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Svätý Atanáz a svätý Cyril, alexandrijskí arcibiskupi |
|
|
Nedeľa |
TRIDSIATA PIATA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI |
9:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 13. do 19. januára 2014
Liturgický program na týždeň od 13. do 19. januára 2014
Pondelok |
Svätí mučeníci Hermyl a Stratonik |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Zakončenie sviatku Bohozjavenia |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Prepodobní otcovia Pavol Tébsky a Ján Chatrčník |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Štvrtok |
Poklona reťaziam svätého apoštola Petra |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Prepodobný a bohonositeľný otec Anton Veľký Voľnica |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Svätý Atanáz a svätý Cyril, alexandrijskí arcibiskupi |
6:30 15:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
TRIDSIATA PIATA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI |
7:30
9:00 11:00 17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Bohozjavení Kaplnka B. M.
Liturgický program na týždeň po Bohozjavení Kaplnka B. M.
Pondelok 6.1. |
BOHOZJAVENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok, myrovanie |
9:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Utorok |
Zhromaždenie k prorokovi, predchodcovi a krstiteľovi Jánovi |
16:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Prepodobný otec Juraj Chozebita a prepodobný Emilián Vyznávač |
|
|
Štvrtok |
Svätý mučeník Polyeukt |
|
|
Piatok |
Svätý Gregor, nysský biskup Zdržanlivosť od mäsa |
16:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Sobota po Osvietení |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA PO BOHOZJAVENÍ Svätá mučenica Tatiana |
9:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Nedeli svätých otcov Kaplnka B. M.
Liturgický program na týždeň po Nedeli svätých otcov Kaplnka B. M.
Pondelok 23.12. |
Desiati svätí mučeníci z Kréty |
|
|
Utorok |
Predvečer Narodenia Pána PRÍSNY PÔST |
20:30 |
Povečerie |
Streda |
NARODENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok |
9:00 |
Sv. liturgia |
Štvrtok |
ZHROMAŽDENIE K PRESVÄTEJ BOHORODIČKE Prikázaný sviatok |
|
|
Piatok |
Svätý apoštol, prvomučeník a archidiakon Štefan Prepodobný Teodor Popísaný, brat Teofana, tvorcu kánonov Voľnica |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Sobota po Kristovom narodení Svätí 20 000 mučeníci upálení v Nikomédii |
|
|
Nedeľa |
Nedeľa po Kristovom narodení – Pamiatka svätých a spravodlivých Jozefa Snúbenca, kráľa Dávida a Jakuba, Božieho brata |
9:00 |
Sv. liturgia |
Bohoslužobný program 23.12.2013 – 12.01.2014
Gréckokatolícky farský chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky, Lipová ul., Humenné
Bohoslužobný program 23.12.2013 – 12.01.2014
Pondelok 23.12. |
Desiati svätí mučeníci z Kréty |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Predvečer Narodenia Pána |
7:30 22:00 |
Cárske časy |
Streda |
NARODENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Štvrtok |
ZHROMAŽDENIE K PRESVÄTEJ BOHORODIČKE Prikázaný sviatok |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Svätý apoštol, prvomučeník a archidiakon Štefan Voľnica |
6:30 |
Utiereň (starosl.) |
Sobota |
Sobota po Kristovom narodení |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
Nedeľa po Kristovom narodení – Pamiatka svätých a spravodlivých Jozefa Snúbenca, kráľa Dávida a Jakuba, Božieho brata |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Pondelok |
Svätá mučenica Anýzia |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Zakončenie sviatku Kristovho narodenia Zakončenie Roka sv. Cyrila a Metoda |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda NOVÝ ROK |
OBREZANIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok, myrovanie Počiatok Roka Bolestnej Panny Márie |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Štvrtok |
Predprazdenstvo Bohozjavenia |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý prorok Malachiáš |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Sobota pred Osvietením |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA PRED BOHOZJAVENÍM Zdržanlivosť od mäsa |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Pondelok |
BOHOZJAVENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok, myrovanie |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Utorok |
Zhromaždenie k prorokovi, predchodcovi a krstiteľovi Jánovi |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prepodobný otec Juraj Chozebita a prepodobný Emilián Vyznávač |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätý mučeník Polyeukt |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý Gregor, nysský biskup Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Sobota po Osvietení |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA PO BOHOZJAVENÍ Svätá mučenica Tatiana |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |