Liturgický program od 09.01. do 15.01.2017
Pondelok |
Svätý mučeník Polyeukt |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Utorok |
Náš otec svätý Gregor, |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Náš prepodobný otec Teodóz, |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Štvrtok |
Svätá mučenica Tatiana |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Svätí mučeníci Hermyl a Stratonik Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Prepodobní otcovia zavraždení na vrchu Sinaj Zakončenie Bohozjavenia |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
30. nedeľa po Päťdesiatnici |
7:30
11:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program od 02.01. do 08.01.2017
Pondelok 02.01. |
Náš svätý otec Silvester, Predsviatok Bohozjavenia |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Utorok |
Svätý prorok Malachiáš Predsviatok Bohozjavenia |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Zbor svätých sedemdesiatich apoštolov Predsviatok Bohozjavenia |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Štvrtok |
Predvečer Bohozjavenia
|
7:30 15:00
20:00 |
Kráľovské hodinky (slov.) |
Piatok |
Sväté Bohozjavenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista Prikázaný sviatok |
7:30 9:00 |
Sv. liturgia slovenská Svätenie domov a bytov |
Sobota |
Zhromaždenie k svätému a slávnemu Pánovmu prorokovi, |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
Nedeľa po Bohozjavení
|
7:30
11:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program od 26.12.2016 do 01.01.2017
Pondelok |
Zhromaždenie Prikázaný sviatok |
7:30
11:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Utorok |
Svätý apoštol, prvomučeník a archidiakon Štefan |
6:30 16:30
18:00 |
Utiereň cirkevnosl. |
Streda |
Svätí 20 000 mučeníci upálení |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Štvrtok |
Po Sväté deti, ktoré dal Herodes povraždiť v Betleheme |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Svätá mučenica Anýzia Voľnica |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Naša prepodobná matka Zakončenie sviatku Narodenia |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Veľká večiereň |
Nedeľa |
Obrezanie podľa tela nášho Pána, Nový rok |
7:30
11:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program od 19.12. do 25.12.2016
Pondelok |
Svätý mučeník Bonifác |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätý hieromučeník Ignác Bohonositeľ Predsviatok Narodenia |
6:00 |
Moleben pred Narodením |
Streda |
Svätá mučenica Juliána Predsviatok Narodenia |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätá veľkomučenica Anastázia Predsviatok Narodenia |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Desiati svätí mučeníci z Kréty Predsviatok Narodenia Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Predvečer Narodenia Pána Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 15:00 22:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Veľká večiereň (slov.) Veľké povečerie s lítiou a utierňou (cirkevnosl.) |
Nedeľa |
Narodenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Myrovanie |
7:30
11:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 12.12. do 18.12.2016
Pondelok 12.12. |
Náš prepodobný otec Spiridon Divotvorca, trimituntský biskup |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätí mučeníci Eustratios, Auxencius, Eugen, Mardarios a Orest |
6:00
17:15 18:00 |
Moleben pred Narodením |
Streda |
Svätí mučeníci Tyrsos, Leukios, Filemon, Apollónios a Kallinik |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Eleuterios |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätý prorok Aggeus Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Moleben pred Narodením |
Sobota |
Svätý prorok Daniel |
6:30
17:00 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
Nedeľa |
7:30
9:00
11:00
15:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 05.12. do 11.12.2016
Pondelok 05.12. |
Náš prepodobný a bohonositeľský otec Sáva Posvätený |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Náš otec svätý Mikuláš Divotvorca, arcibiskup |
6:30
16:30
18:00 |
Utiereň |
Streda |
Náš otec svätý Ambróz, milánsky biskup |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Počatie Presvätej Bohorodičky Prikázaný sviatok |
6:30 9:30
18:00 |
Utiereň GJZ |
Piatok |
Náš prepodobný otec Patapios Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 18:00 |
Moleben pred Narodením |
Sobota |
Svätí mučeníci Ménas, |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
Nedeľa sv. Praotcov |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 28.11. do 04.12.2016
Pondelok |
Prepodobný mučeník Štefan Nový |
6:30
18:00
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätý mučeník Paramon |
6:00
17:15 |
Moleben pred Narodením |
Streda |
Svätý a znamenitý apoštol |
6:30
18:00
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätý prorok Nahum |
6:30
18:00
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätý prorok Habakuk
Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
17:45 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Svätý prorok Sofoniáš |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
29. nedeľa po Päťdesiatnici |
7:30
9:00
11:00
15:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 21.11. do 27.11.2016
Pondelok 21.11. |
VSTUP NAŠEJ PRESVÄTEJ VLÁDKYNE, BOHORODIČKY MÁRIE, VŽDY PANNY, DO CHRÁMU Odporúčaný sviatok |
6:30
16:30
18:00 |
Utiereň |
Utorok |
Posviatok Vstupu Svätý apoštol Filemon a spoločníci |
6:00
17:15 18:00
|
Moleben pred Narodením |
Streda |
Posviatok Vstupu |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Posviatok Vstupu |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Odovzdanie sviatku Vstupu Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 18:00 |
Moleben pred Narodením |
Sobota |
Náš prepodobný otec Alypios Stĺpnik |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
27. nedeľa po Päťdesiatnici
Jesenná zbierka na Charitu |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 14.11. do 20.11.2016
Pondelok 14.11. |
Svätý a všechválny apoštol Filip |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätí mučeníci a vyznávači Gurias, Samónas a Habib Začiatok Filipovky |
6:00
17:15
19:00 |
Moleben pred Narodením |
Streda |
Svätý apoštol a evanjelista Matúš |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Náš otec svätý Gregor Divotvorca, neocézarejský biskup Oslava sviatku bl. matky JOZAFATY vo farnosti |
6:30
17:15
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätí mučeníci Platón a Roman Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Moleben pred Narodením |
Sobota |
Svätý prorok Abdiáš |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
26. nedeľa po Päťdesiatnici |
7:30
9:00
11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 07.11. do 13.11.2016
Pondelok 07.11. |
Tridsiati traja svätí mučeníci z Melitíny |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Zhromaždenie k veľvojvodcovi Michalovi a ďalším beztelesným silám |
6:30
16:30
18:00
|
Utiereň |
Streda |
Naša prepodobná matka Matróna |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätí apoštoli Erast, Olympas, |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätí muč. Ménas, Viktor a Vincent Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
9:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Náš otec svätý Ján Milosrdný, alexandrijský patriarcha |
6:30
16:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Nedeľa |
25. nedeľa po Päťdesiatnici
|
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 31.10. do 06.11.2016
Pondelok 31.10. |
Svätí apoštoli Stachys, |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätí divotvorcovia a nezištníci Kozma a Damián Deň prac. pokoja |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Svätí mučeníci Akindyn, Pegasios, Aftonios, Elpidéfor a Anempodist |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätí mučeníci biskup Akepsimas, presbyter Jozef a diakon Aitalas |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Náš prep. otec Joannikios Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Svätí mučeníci Galaktión a Epistéma |
6:30
14:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
22. nedeľa po Päťdesiatnici Zbierka: podporný fond II. |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská Sv. liturgia cirkevnoslovanská |