Liturgický program na týždeň od 07.03. do 13.03.2016
Pondelok |
Sv. hieromuč., ktorí boli bis. v Chersone: Bazil, Efrém, Kapitón, Eugen, Aiterios |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Náš prepodobný otec a vyznávač Teofylakt, nikomédijský biskup |
6:00
17:00 |
Moleben k sv. Jozefovi |
Streda |
Štyridsiati svätí mučeníci zo Sebastey Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30
19:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Svätý mučeník Kodrat a spoločníci |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Náš otec svätý Sofronios, jeruzalemský patriarcha
Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Akatistová sobota Náš prep. otec a vyz. Teofan Sigrianský. Náš otec sv. Gregor Dialogos, rímsky pápež |
6:30
16:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
Nedeľa 5. týždňa Veľkého pôstu – Prenesenie pozost. nášho |
7:30
9:00
11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 29.02. do 06.03.2016
Pondelok |
Prepodobný otec Kassián |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätá prepodobná mučenica Eudokia |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Svätý hieromučeník Teodot, kerynejský biskup
Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Svätí mučeníci Eutropios a jeho spoločníci Kleonik a Bazilisk |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Prvý |
Náš prepodobný otec Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Štvrtá zádušná sobota Svätý mučeník Konón |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
Nedeľa 4. týždňa Veľkého pôstu – Štyridsiati dvaja svätí mučeníci z Amoria Zbierka Podporný fond I. |
7:30
9:00
11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 22.02. do 28.02.2016
Pondelok |
Nájdenie úctyhodných pozostatkov |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätý hieromučeník Polykarp, smyrniansky biskup |
6:30
17:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Prvé a druhé nájdenie úctyhodnej hlavy svätého a slávneho Pánovho proroka, predchodcu a krstiteľa Jána Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Náš otec svätý Taras, konštantínopolský arcibiskup |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Náš otec svätý Porfyrios, Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
3. zádušná sobota Náš prepodobný otec a vyznávač Prokop Dekapolita |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
Nedeľa 3. týždňa Veľkého pôstu - Krížupoklonná Náš prepodobný otec a vyznávač Bazil, |
7:30
9:00 11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 15.02. do 21.02.2016
Pondelok |
Svätý apoštol Onezim |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätí mučeníci kňaz Pamfil, Porfyrios a ich spoločníci |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Svätý veľkomučeník Teodor Tirón
Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Náš otec svätý Lev, rímsky pápež |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätý apoštol Archippos
Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
2. zádušná sobota Náš prepodobný otec Lev, |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
Nedeľa 2. týždňa Náš prepodobný otec Zbierka na faru vo Svite |
7:30
9:00
11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 08.02. do 14.02.2016
Pondelok |
Začiatok Štyridsiatnice – prísny pôst Svätý veľkomučeník |
6:00
17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Utorok |
Svätý mučeník Nikefor |
6:30
17:00 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Svätý mučeník Charalampés Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Blažej, sebastejský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Náš otec svätý Meletios, antiochijský arcibiskup
Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:00 |
Veľkopôstny moleben |
Sobota |
Svätý veľkomučeník |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA Odchod do večnosti nášho prepodobného otca Konštantína Filozofa Zbierka Charita I. |
7:30
9:00
11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 01.02. do 07.02.2016
Pondelok 1.02. |
Predprazdenstvo Stretnutia nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Stretnutie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Myrovanie |
6:30
16:30
18:00 |
Utiereň |
Streda |
Svätý a spravodlivý Simeon Bohopríjemca |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Náš prepodobný |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätá mučenica Agáta Prvý piatok |
6:30
17:45 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Syropôstna sobota Náš prepodobný otec Bukol, smyrniansky biskup |
6:30
15:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
SYROPÔSTNA NEDEĽA - |
7:30
9:00
11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po nedeli o Márnotratnom synovi
Pondelok |
Náš otec svätý Gregor Teológ, konštantínopolský arcibiskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Náš prepodobný otec Xenofont, jeho manželka Mária a synovia |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Prenesenie úctyhodných pozostatkov nášho otca |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Náš prepodobný otec |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Veľká Večiereň |
Piatok |
Traja sv. svätitelia, |
6:30
16:30
18:00 |
Utiereň Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Zádušná sobota |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Veľká Večiereň |
Nedeľa |
MÄSOPÔSTNA NEDEĽA Svätí divotvorcovia a nezištníci Kýros a Ján |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Zachejovej nedeli
Pondelok |
Naši otcovia svätý Atanáz a svätý Cyril, alexandrijskí arcibiskupi |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Náš prepodobný otec |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Náš prepodobný a bohonositeľský otec Eutymios Veľký |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Náš prepodobný otec Maxim Vyznávač |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätý apoštol Timotej. |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Svätý hieromučeník Klement, ankyrský biskup |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Veľká Večiereň |
Nedeľa |
NEDEĽA Naša prepodobná matka Xénia Rímska
Zbierka: GTF PU |
7:30
9:00
11:00
15:00 17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská Ekumenická bohoslužba |
Spovedanie v určenom chráme v Humennom - január 2016
Protopresb. |
DEŇ |
← 9:00 |
9:00-12:00 |
12:00-15:00 |
15:00 → |
HN |
18.01.2016 |
o.Sentivan |
o.Frandofer |
o.Barkóci |
o. Snak |
HN |
19.01.2016 |
o. Snak |
o.Lazorík |
o.Dolinský |
o.Sentivan |
HN |
20.01.2016 |
o.Sentivan |
o.Malcovský |
o.Nastišin |
o.Zlacký |
HN |
21.01.2016 |
o.Zlacký |
o.Šambronský |
o.Barkóci |
o. Snak |
HN |
22.01.2016 |
o. Snak |
o. Lazorík |
o.Capcara |
o.Sičák,o.Zlacký |
VT-CEM |
25.01.2016 |
o.Sentivan |
o.Gavaľa |
o.Maľarčík |
o.Zlacký |
VT-CEM |
26.01.2016 |
o. Snak |
o.Székely |
o.Novák |
o.Sentivan |
VT-CEM |
27.01.2016 |
o.Zlacký |
o.Mrug |
o.Saraka |
o. Snak |
VT-CEM |
28.01.2016 |
o. Snak |
o.Kopčák |
o.Leško |
o.Sentivan,o.Snak |
VT-CEM |
SVIATOK |
utiereň,liturgia |
o. Tatár |
o.Kočiš |
o.Sičák |
Liturgický program na týždeň po Bohozjavení
Pondelok |
Posviatok Bohozjavenia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Posviatok Bohozjavenia |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Posviatok Bohozjavenia |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Odovzdanie sviatku Bohozjavenia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Prepodobní otcovia Pavol Tébsky a Ján Chatrčník |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Poklona úctyhodným reťaziam svätého a všechválneho apoštola Petra |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA o mýtnikovi a farizejovi Prepodobný a bohonositeľský otec Anton Veľký |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 04.01. do 10.01.2016
Pondelok |
Predsviatok Bohozjavenia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätá veľkomučenica Anastázia Prísny pôst |
7:30 15:00
20:00 |
Cárske časy |
Streda |
BOHOZJAVENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok |
7:30
9:00
11:00
18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Štvrtok |
Zhromaždenie k svätému a slávnemu Pánovmu prorokovi, predchodcovi a krstiteľovi Jánovi |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Posviatok Bohozjavenia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Sobota po Bohozjavení |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA Po Bohozjavení Svätý Gregor, nysský biskup |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň od 11.01. do 17.01.2016
Pondelok |
Posviatok Bohozjavenia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Posviatok Bohozjavenia |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Posviatok Bohozjavenia |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Odovzdanie sviatku Bohozjavenia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Prepodobní otcovia Pavol Tébsky a Ján Chatrčník |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Poklona úctyhodným reťaziam svätého a všechválneho apoštola Petra |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA o mýtnikovi a farizejovi Prepodobný a bohonositeľský otec Anton Veľký |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |