OZNAM
V priestoroch dvora FÚ sa našli kľúče od auta.
Stratil ich pravdepodobne mladý muž,
ktorý bol na spoveď 24.12. a docestoval z Anglicka.
Info na fare.
Liturgický program na Syropôstny týždeň
Pondelok |
Prvé a druhé nájdenie hlavy proroka, predchodcu a krstiteľa Jána |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý otec Taras, konštantínopolský arcibiskup |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý otec Porfyrios, gazský biskup |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač Prokop Dekapolita |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Prepodobný otec a vyznávač Bazil Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Syropôstna sobota – pamiatka všetkých prepodobných a bohonositeľných otcov, ktorí sa preslávili pôstmi |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
SYROPÔSTNA NEDEĽA – O VYHNANÍ ADAMA Z RAJA |
7:30
9:00 11:00 17:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné-MestoLiturgický program (24. február – 2. marec 2014)
Pondelok |
Prvé a druhé nájdenie hlavy proroka, predchodcu a krstiteľa Jána |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
Utorok |
Svätý otec Taras, konštantínopolský arcibiskup |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
-- |
OC Humenné, Lipová ul. |
||
Streda |
Svätý otec Porfyrios, gazský biskup |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
17:00 |
Dedačov |
||
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač Prokop Dekapolita |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
--- |
CMUP Humenné, Duchnovičova ul. |
||
--- |
Sopkovce |
||
Piatok |
Prepodobný otec a vyznávač Bazil |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
-- |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
Sobota |
Syropôstna sobota – pamiatka všetkých prepodobných a bohonositeľných otcov, ktorí sa preslávili pôstmi |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska - zádušná |
-- |
Sopkovce |
||
-- |
Dedačov |
||
Nedeľa |
SYROPÔSTNA NEDEĽA – O VYHNANÍ ADAMA Z RAJA |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
9:00 |
NsP Humenné |
||
9:00 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
10:30 |
LDCH Humenné |
||
-- |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
9:00 |
Dedačov |
||
10:45 |
Sopkovce |
||
--- |
Lackovce |
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné-Mesto Liturgický program (17.-23. február 2014)
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné-Mesto Liturgický program (17.-23. február 2014)
Pondelok |
Svätý veľkomučeník Teodor Tirón |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
Utorok |
Svätý otec Lev, rímsky pápež |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
-- |
OC Humenné, Lipová ul. |
||
Streda |
Svätý apoštol Archippos |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
16:00 |
NsP Humenné |
||
--- |
Sopkovce |
||
Štvrtok |
Prepodobný otec Lev, katánijský biskup |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
10:00 |
CMUP Humenné, Duchnovičova ul. |
||
--- |
Dedačov |
||
Piatok |
Prepodobný otec Timotej zo Symbolov Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
-- |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
16:30 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
Sobota |
Mäsopôstna sobota – prvá zádušná sobota |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska - zádušná |
8:00 |
Sopkovce - zádušná |
||
8:00 |
Dedačov - zádušná |
||
Nedeľa |
MÄSOPÔSTNA NEDEĽA – O KRISTOVOM SÚDE |
7:30 |
Sv. liturgia slovenská |
9:00 |
NsP Humenné |
||
9:00 |
DS-Kaplnka BM – Sídlisko III. |
||
10:30 |
LDCH Humenné |
||
9:30 |
ZPSaDSS Humenné, Mierová ul. |
||
10:45 |
Dedačov |
||
9:30 |
Sopkovce |
||
--- |
Lackovce |
Liturgický program na Mäsopôstny týždeň
Pondelok 17.2. |
Svätý veľkomučeník Teodor Tirón |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý otec Lev, rímsky pápež |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý apoštol Archippos |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný otec Lev, katánijský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Prepodobný otec Timotej zo Symbolov Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Mäsopôstna sobota – prvá zádušná sobota |
6:30 15:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
MÄSOPÔSTNA NEDEĽA – O KRISTOVOM SÚDE Farská zbierka |
7:30
9:00
11:00 17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Nedeli o mýtnikovi a farizejovi
Pondelok |
Svätý mučeník Charalampés |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý hieromučeník Blažej, sebastejský biskup |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý otec Meletios, arcibiskup Veľkej Antiochie |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný otec Martinián |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Odchod do večnosti prepodobného Konštantína Filozofa, učiteľa Slovanov |
6:30 15:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svätý apoštol Onezim |
6:30 16:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA O MÁRNOTRATNOM SYNOVI Zbierka: podporný fond I. |
7:30
9:00 11:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Nedeli o Zachejovi
Pondelok |
Svätý a spravodlivý Simeon Bohopríjemca a prorokyňa Anna |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Prepodobný otec Izidor Peluzíjský |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätá mučenica Agáta |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný otec Bukol, smyrnianský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Prepodobný otec Partenios, lampsacký biskup |
6:30 17:45 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svätý veľkomučeník Teodor Stratilat |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA O MÝTNIKOVI A FARIZEJOVI Zakončenie sviatku Stretnutia Pána |
7:30
9:00
11:00 17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program KBM – Sídlisko III.
Pondelok |
Svätý a spravodlivý Simeon Bohopríjemca a prorokyňa Anna |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec Izidor Peluzíjský |
15:00 |
Sv. spoveď |
Streda |
Svätá mučenica Agáta |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Bukol, smyrnianský biskup |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec Partenios, lampsacký biskup |
15:00 |
Sv. spoveď |
Sobota |
Svätý veľkomučeník Teodor Stratilat |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA O MÝTNIKOVI A FARIZEJOVI Zakončenie sviatku Stretnutia Pána |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 27.01. do 02.02.2014
Pondelok |
Prenesenie úctyhodných pozostatkov nášho otca svätého Jána Zlatoústeho |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Prepodobný otec Efrém Sýrsky |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prenesenie pozostatkov svätého hieromučeníka Ignáca Bohonositeľa |
6:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Traja svätí svätitelia Bazil Veľký, Gregor Teológ a Ján Zlatoústy |
6:30 16:30 18:00 |
utiereň |
Piatok |
Svätí divotvorcovia a nezištníci Kýros a Ján Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Predprazdenstvo Stretnutia Pána |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Veľká večiereň s lítiou |
Nedeľa |
TRIDSIATA SIEDMA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI – O ZACHEJOVI |
7:30
9:00 11:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program KBM – Sídlisko III.
Pondelok |
Prepodobný a bohonositeľný otec Eutymios Veľký |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec Maxim Vyznávač |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý apoštol Timotej |
|
|
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Klement, ankyrský biskup |
|
|
Piatok |
Prepodobná matka Xénia Rímska Zdržanlivosť od mäsa |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Svätý Gregor Teológ, konštantínopolský arcibiskup |
|
|
Nedeľa |
TRIDSIATA ŠIESTA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI Prepodobný otec Xenofont, jeho manželka Mária a synovia Zbierka na GTF |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 20. do 26. januára 2014
Pondelok |
Prepodobný a bohonositeľný otec Eutymios Veľký |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Akatist k MPӨT (za rodiny) |
Utorok |
Prepodobný otec Maxim Vyznávač |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý apoštol Timotej |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Klement, ankyrský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Prepodobná matka Xénia Rímska Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Svätý Gregor Teológ, konštantínopolský arcibiskup |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
TRIDSIATA ŠIESTA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI Prepodobný otec Xenofont, jeho manželka Mária a synovia Zbierka na GTF |
7:30
9:00
11:00 15:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |