OZNAM
V priestoroch dvora FÚ sa našli kľúče od auta.
Stratil ich pravdepodobne mladý muž,
ktorý bol na spoveď 24.12. a docestoval z Anglicka.
Info na fare.
Liturgický program na týždeň po Nedeli o myronosičkách
Liturgický program na týždeň po Nedeli o myronosičkách
Pondelok 15.4. |
Svätí apoštoli Aristarch, Pudent a Trofim |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Sväté mučenice a panny Agapa, Irena a Chionia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prepodobní otcovia Simeon z Perzie a Akakios |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný Ján, učeník sv. Gregora Dekapolitu |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Prepodobný otec Ján zo Starej Lavry |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Prepodobný otec Teodor Trichinas |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
ŠTVRTÁ Zbierka: Seminár I. |
7:30
9:00 17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Tomášovej nedeli - Humenné – Mesto
Liturgický program na týždeň po Tomášovej nedeli - Humenné – Mesto
Pondelok |
Svätí apoštoli Herodión, Agabus, Rúfus, Asynkrit, Flegont a Hermés |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý mučeník Eupsychos |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätí mučeníci Terencius, Pompejus a spoločníci |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Antipas, biskup ázijského Pergama |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Prepodobný otec a vyznávač Bazil, parijský biskup Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svätý hieromučeník Artemón a spoločníci |
6:30 14:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
TRETIA NEDEĽA PO PASCHE – O MYRONOSIČKÁCH
|
7:30
9:00 17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na Svetlý týždeň Humenné – Mesto
Pondelok 1.4. |
Svetlý pondelok Prikázaný sviatok |
7:30 9:00 11:00 17:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Utorok |
Svetlý utorok |
9:00 16:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svetlá streda |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svetlý štvrtok |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svetlý piatok Prvý piatok |
6:30 17:45 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svetlá sobota |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
DRUHÁ Odpust v Kaplnke Božieho milosrdenstva |
7:30 9:00 11:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu - Humenné – Mesto
Liturgický program na Veľký týždeň Veľkého pôstu - Humenné – Mesto
Pondelok 25.3. |
Veľký pondelok Zvestovanie našej Presvätej Vládkyni, Bohorodičke Máriii, vždy Panne Prikázaný sviatok |
6:30 16:30 18:00 |
utiereň |
Utorok |
Svätý a veľký utorok |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätá a veľká streda Zdržanlivosť od mäsa |
6:00 17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Svätý a veľký štvrtok |
6:30 18:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý a veľký piatok PRÍSNY PÔST |
7:30 11:00 15:00
16:00 |
Kráľovské hodinky Sprievod s krížom Veľká večiereň s uložením plaščenice do hrobu |
Sobota |
Svätá a veľká sobota |
8:00 17:00 |
Jeruzalemská utiereň Veľká večiereň |
Nedeľa
Zmena času!!! |
SVÄTÁ A VEĽKÁ |
5:00 7:00 9:00 11:00 |
Utiereň vzkriesenia |
Liturgický program na týždeň po 5. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Liturgický program na týždeň po 5. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Pondelok 18.3. |
Svätý Cyril, jeruzalemský arcibiskup |
6:00
17:30 |
Moleben k sv. Jozefovi |
Utorok |
Svätí mučeníci Chryzant a Dária |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prepodobní otcovia, ktorých Saracéni pozabíjali v kláštore svätého Sávu |
6:00 17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Prepodobný otec Jakub Vyznávač, katánijský biskup |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý hieromučeník Bazil, ankyrský presbyter Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Vzkriesenie spravodlivého Lazára |
6:30
17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Veľká večiereň s lítiou |
Nedeľa |
KVETNÁ NEDEĽA Požehnanie ratolestí Myrovanie |
7:30
9:00 11:00 15:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 4. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Liturgický program na týždeň po 4. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Pondelok 11.3. |
Svätý Sofronios, jeruzalemský patriarcha |
6:00 17:30 18:00 |
Moleben k sv. Jozefovi |
Utorok |
Prepodobný otec a vyznávač Teofan Sigrianský |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Prenesenie pozostatkov sv. Nikefora, konštantínopolského patriarchu |
6:00 17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Prepodobný otec Benedikt |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska Moleben k sv. Jozefovi |
Piatok |
Svätý mučeník Agapios a ďalší šiesti mučeníci Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Akatistová sobota |
6:30 16:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
PIATA PÔSTNA NEDEĽA |
7:30
9:00 17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 3. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Liturgický program na týždeň po 3. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Pondelok 4.3. |
Prepodobný otec Gerasim od Jordána |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý mučeník Konón |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Štyridsiati dvaja svätí mučeníci z Amoria |
6:00 6:30 17:30 18:00 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Svätí hieromučeníci, biskupi v Chersone: Bazil, Efrém, Kapitón, Eugen, Aiterios a ďalší |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Prepodobný otec a vyznávač Teofylakt, nikomédijský biskup |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Štyridsiati svätí mučeníci zo Sebastey |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Veľká večiereň |
Nedeľa |
ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA |
7:30
9:00 11:00 17:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 2. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Liturgický program na týždeň po 2. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Pondelok 25.2. |
Svätý Taras, konštantínopolský arcibiskup |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý Porfyrios, gazský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prepodobný otec a vyznávač Prokop Dekapolita |
6:00 17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač Bazil |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätá prepodobná mučenica Eudokia |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Tretia zádušná sobota |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
TRETIA PÔSTNA NEDEĽA – Krížupoklonná |
7:30
9:00 17:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 1. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Liturgický program na týždeň po 1. pôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Pondelok 18.2. |
Svätý otec Lev, rímsky pápež |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý apoštol Archippos |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prepodobný otec Lev, katánijský biskup |
6:00 17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Prepodobný otec Timotej |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Nájdenie úctyhodných pozostatkov svätých mučeníkov v Eugeniu |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Krížová cesta |
Sobota |
Druhá zádušná sobota |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Veľká večiereň |
Nedeľa |
DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA |
7:30
9:00 17:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po Syropôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Liturgický program na týždeň po Syropôstnej nedeli - Humenné – Mesto
Pondelok 11.2. |
Začiatok Štyridsiatnice |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Náš otec svätý Meletios, arcibiskup Veľkej Antiochie |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Prepodobný otec Martinián Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Prepodobný otec Auxencius |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý apoštol Onezim Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Prvá pôstna sobota – pamiatka na div kolivy |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA – ORTODOXIE, pamiatka svätých prorokov Mojžiša, Árona i ďalších a obnovenie úcty svätých a úctyhodných ikon |
7:30
9:00
11:00
17:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská
Veľkopôstna večiereň |