OZNAM
V priestoroch dvora FÚ sa našli kľúče od auta.
Stratil ich pravdepodobne mladý muž,
ktorý bol na spoveď 24.12. a docestoval z Anglicka.
Info na fare.
Liturgický program na týždeň od 21.12. do 27.12.2015
Pondelok 21.12. |
Predsviatok Narodenia Ježiša Krista |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Predsviatok Narodenia Ježiša Krista |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Predsviatok Narodenia Ježiša Krista |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Predvečer Narodenia Pána |
7:30 |
Cárske časy (sl.) |
Piatok |
NARODENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok, voľnica |
7:30
9:00
11:00
16:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
ZHROMAŽDENIE K PRESVÄTEJ BOHORODIČKE Prikázaný sviatok 14:00 Ekumenický koncert v PCO |
7:30
9:00
11:00
18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Nedeľa |
NEDEĽA PO KRISTOVOM NARODENÍ – pamiatka svätých a spravodlivých Jozefa Snúbenca, Dávida Kráľa a Jakuba, Božieho brata |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po Nedeli otcov
Pondelok |
Predsviatok Narodenia Ježiša Krista |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Predsviatok Narodenia Ježiša Krista |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Predsviatok Narodenia Ježiša Krista |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Predvečer Narodenia Pána |
7:30 22:00 |
Cárske časy (sl.) |
Piatok |
NARODENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA Prikázaný sviatok, voľnica |
7:30
9:00
11:00
16:00 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
ZHROMAŽDENIE K PRESVÄTEJ BOHORODIČKE Prikázaný sviatok 14:00 Ekumenický koncert v PCO |
7:30
9:00
11:00
18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Nedeľa |
NEDEĽA PO KRISTOVOM NARODENÍ – pamiatka svätých a spravodlivých Jozefa Snúbenca, Dávida Kráľa a Jakuba, Božieho brata |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po Nedeli praotcov
Pondelok |
Svätí mučeníci Tyrsos, Leukios, Filemon, Apollónios a Kallinik |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý hieromučeník Eleuterios |
6:00
17:00 |
Moleben pred Narodením |
Streda |
Svätý prorok Aggeus |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätý prorok Daniel. |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätý mučeník Sebastián a jeho spoločníci Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Moleben pred Narodením |
Sobota |
Svätý mučeník Bonifác |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA SVÄTÝCH OTCOV Predprazdenstvo Narodenia podľa tela nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista Predvianočná spoveď |
7:30
9:00
11:00
15.00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po 28. nedeli po ZSD
Pondelok |
Náš otec svätý Ambróz, |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Počatie presvätej Bohorodičky svätou Annou prikázaný sviatok |
6:30
9:30
16:30 |
Utiereň |
Streda |
Náš prepodobný otec Patapios |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätí mučeníci Ménas, Hermogenés a Eugraf |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Náš prepodobný otec Daniel Stĺpnik Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Moleben pred Narodením |
Sobota |
Náš prepodobný otec Spiridon Divotvorca, trimituntský biskup |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA SVÄTÝCH PRAOTCOV Svätí mučeníci Eustratios, Auxencius, Eugen, Mardarios a Orest |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po 27. nedeli po ZSD
Pondelok |
Svätý a znamenitý apoštol Andrej Prvopovolaný |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätý prorok Nahum |
6:00
17:00 18:00 |
Moleben pred Narodením |
Streda |
Svätý prorok Habakuk |
6:30
18:00
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätý prorok Sofoniáš |
6:30
18:00
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätá veľkomučenica Barbora |
6:30
17:45 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská Eucharistické požehnanie |
Sobota |
Náš prepodobný a bohonositeľský otec Sáva Posvätený |
6:30
17:00 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA 28. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Náš otec svätý Mikuláš Divotvorca, arcibiskup lykijskej Myry |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po 26. nedeli po ZSD
Pondelok |
Naši otcovia sv. Amfilochios, ikonijský biskup, a Gregor, akragantský biskup |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätá veľkomučenica Katarína |
6:00
17:00 |
Moleben pred Narodením |
Streda |
Naši otcovia, hieromučeníci |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Prepodobný otec Alypios Stĺpnik |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätý mučeník Jakub Perzský Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:30 |
Moleben pred Narodením |
Sobota |
Prepodobný mučeník Štefan Nový |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA 27. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätý mučeník Paramon |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po 25. nedeli po ZSD
Pondelok |
Svätý apoštol a evanjelista Matúš |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Náš otec svätý Gregor Divotvorca, neocézarejský biskup Štátny sviatok |
6:00
17:30 18:00 |
Moleben pred Narodením IC XC |
Streda |
Svätí mučeníci Platón a Roman |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätý prorok Abdiáš Oslava sviatku bl. Jozafáty |
6:30
17:30
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Predprazdenstvo Vstupu presvätej Bohorodičky do chrámu Náš prepodobný otec Gregor Dekapolita. Zdržanlivosť od mäsa |
6:00
17:00 |
Moleben pred Narodením IC XC Veľká večiereň s lítiou |
Sobota |
Vstup našej presv. Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny, do chrámu Myrovanie Zakončenie ROKA RODINY |
7:30
9:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Nedeľa |
NEDEĽA 26. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Nedeľa Krista kráľa |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po 24. nedeli po ZSD
Pondelok |
Naša prepodobná matka Matróna Prepodobná Teoktista z ostrova Lesbos |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätí apoštoli Erast, Olympas, Rodión a spoločníci |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Svätí muč. Ménas, Viktor a Vincent Náš prep. otec a vyznávač Teodor Studitský |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Jozafát, polocký arcibiskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Náš otec svätý Ján Zlatoústy, konštantínopolský arcibiskup Voľnica |
6:30
9:00 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Svätý a znamenitý apoštol Filip |
6:30
17:00 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA 25. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätí mučeníci a vyznávači Gurias, Samónas a Habib Začiatok Filipovky Zbierka Podporný fond II. |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po 23. nedeli po ZSD
Pondelok |
Svätí mučeníci Akindyn, Pegasios, Aftonios, Elpidéfor a Anempodist |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätí mučeníci biskup Akepsimas, presbyter Jozef a diakon Aitalas |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Náš prep. otec Joannikios Veľký. Sv. muč. Nikander, myrský bis., a Hermaios, presb. |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätí mučeníci Galaktión a Epistéma |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Náš otec svätý Pavol Vyznávač, konštantínopolský arcibiskup Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
17:45 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Tridsiati traja svätí mučeníci z Melitíny |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA 24. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Zhromaždenie k veľvojvodcovi Michalovi a ďalším beztelesným silám |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program po 22. nedeli po ZSD
Pondelok |
Svätý a slávny veľkomučeník Demeter, Myromvonný |
6:30
16:30
18:00 |
Utiereň |
Utorok |
Svätý mučeník Nestor |
6:00
17:00 |
Moleben k MPθΥ |
Streda |
Svätí muč. Terencius a Neonilla |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Svätá prep. mučenica Anastázia |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Svätí mučeníci Zénobios a jeho sestra Zénobia Zdržanlivosť od mäsa |
6:00 17:30 |
Moleben k MPθΥ |
Sobota |
Svätí apoštoli Stachys, Amplias a spoločníci |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA 23. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätí divotvorcovia a nezištníci |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |