Liturgický program na týždeň od 23.05. do 29.05.2016
DEDAČOV
Pondelok |
Náš prep. otec a vyznávač Michal, synadský biskup Začiatok Petropavlovského pôstu |
|
|
Utorok |
Náš prepodobný otec Simeon z Obdivuhodného vrchu. Prepodobný Nikita Stĺpnik, perejaslavský divotvorca. |
|
|
Streda |
Tretie nájdenie úct. hlavy sv. a slávneho Pánovho pr., predchodcu a krstiteľa Jána. |
|
|
Štvrtok |
Slávnostná poklona prečistým tajomstvám tela a krvi nášho Pána Ježiša Krista Myrovanie |
- - - 17:00 |
- - - - - - - - - - |
Piatok 27.05. |
Svätý hieromučeník Terapont Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Náš prepodobný otec Nikita, chalcedónsky biskup. |
|
|
Nedeľa |
2. nedeľa po Pädesiatnici Svätá prepodobná mučenica Teodózia, panna |
10:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 16.05. do 22.05.2016
DEDAČOV
Pondelok |
Pondelok Svätého Ducha Odporúčaný sviatok |
16:00 |
Sv. liturgia |
Utorok |
Svätý apoštol Andronik |
|
|
Streda |
Svätý mučeník Teodot z Ankyry |
|
|
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Patrik, pruský biskup, a spoločníci |
|
|
Piatok |
Svätý mučeník Tallelaios
Voľnica |
|
|
Sobota |
Svätí veľkí králi a apoštolom rovní Konštantín a Helena Zakončenie sviatku Pädesiatnice Púť do Krakova |
|
|
Nedeľa |
1. nedeľa po Pädesiatnici – Svätý mučeník Bazilisk |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 09.05. do 15.05.2016
DEDAČOV
Pondelok |
Prenesenie úct. pozostatkov nášho o. sv. Mikuláša Divotvorcu z Myry |
|
|
Utorok |
Svätý apoštol Šimon Horlivec Kňazský deň v Ľutine |
|
|
Streda |
Založenie Konštantínopola |
|
|
Štvrtok |
Naši o. sv. Epifanios, cyperský biskup, a sv. Germanos, konštantínopolský patriarcha |
|
|
Piatok 13.05. |
Svätá mučenica Glykéria |
|
|
Sobota |
5. zádušná sobota Svätý mučeník Izidor |
8:00 |
Sv. liturgia |
Nedeľa |
Nedeľa svätej Päťdesiatnice myrovanie |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 02.05. do 08.05.2016
DEDAČOV
Pondelok |
Náš otec svätý Atanáz Veľký |
|
|
Utorok |
Svätí mučeníci Timotej a Maura |
|
|
Streda |
Svätá mučenica Pelágia Zakončenie Paschy |
|
|
Štvrtok |
Nanebovstúpenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista prikázaný sviatok |
16:30 |
Spoveď |
06.05. |
Svätý, spravodlivý a veľmi trpezlivý Jób Prvý piatok Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Spomienka na znamenie úct. Kríža, ktoré sa ukázalo na nebi vo sv. meste Jeruzaleme |
|
|
Nedeľa |
7. nedeľa po Pasche –
Zbierka: Katolícke masmédiá |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 25.04. do 01.05.2016
DEDAČOV
Pondelok |
Svätý apoštol a evanjelista Marek |
|
|
Utorok |
Svätý hieromučeník Bazil, |
|
|
Streda |
Svätý hieromučeník Simeon, |
|
|
Štvrtok |
Svätí apoštoli Jasón a Sósipatros |
17:00 |
Sv. liturgia |
Piatok 29.04. |
Deviati svätí mučeníci z Kyzika Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Svätý apoštol Jakub, |
|
|
Nedeľa |
6. nedeľa po Pasche –
Prvé sväté prijímanie |
7:30 |
Sv. liturgia |