Liturgický program na týždeň po 22. nedeli po Päťdesiatnici – Dedačov
Pondelok |
Svätí apoštoli Erast, Olympas, Rodión a spoločníci |
|
|
Utorok |
Svätí mučeníci Ménas, Viktor a Vincent, svätá mučenica Štefánia |
|
|
Streda |
Svätý hieromučeník Jozafát, polocký arcibiskup |
|
|
Štvrtok |
Svätý Ján Zlatoústy, konštantínopolský arcibiskup |
17:00 |
Sv. liturgia |
Piatok |
Svätý a všechválny apoštol Filip |
|
|
Sobota |
Svätí mučeníci a vyznávači Gurias, Samónas a Habib (Začiatok Filipovky, teda štyridsaťdenného pôstu k sviatku Narodenia Ježiša Krista) |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 23. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätý apoštol a evanjelista Matúš |
8:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 21. nedeli po Päťdesiatnici – Dedačov
Pondelok 03.11. |
Svätí mučeníci biskup Akepsimas, presbyter Jozef a diakon Aitalas |
|
|
Utorok |
Náš prepodobný otec Joannikios Veľký |
|
|
Streda |
Svätí mučeníci Galaktión a Epistéma |
16:30 |
spoveď |
Štvrtok |
Náš otec svätý Pavol Vyznávač, konštantínopolský arcibiskup |
|
|
Piatok |
Tridsiati traja svätí mučeníci z Melitíny (prvý piatok v mesiaci) |
|
|
Sobota |
Zhromaždenie (myrovanie) |
9:30 |
Sv. liturgia |
Nedeľa |
NEDEĽA 22. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Prepodobná matka Matróna Zbierka Podporný fond AbÚ |
9:30 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 20. nedeli po Päťdesiatnici – Dedačov
Pondelok |
Svätý mučeník Nestor |
|
|
Utorok |
Svätí mučeníci Terencius a Neonilla |
|
|
Streda |
Svätá prepodobná mučenica Anastázia |
|
|
Štvrtok |
Svätí mučeníci Zénobios a jeho sestra Zénobia |
15:30 |
Sv. spoveď |
Piatok |
Blažený hieromučeník Teodor, mukačevský biskup (voľnica) |
|
|
Sobota |
Svätí divotvorcovia a nezištníci Kozma a Damián |
8:00 9:00 |
Sv. spoveď Sv. liturgia za zosnulých |
Nedeľa |
NEDEĽA 21. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätí mučeníci Akindyn, Pegasios, Aftonios, Elpidéfor a Anempodist |
8:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 19. nedeli po Päťdesiatnici – Dedačov
Pondelok |
Svätý veľkomučeník Artemios |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec Hilarión Veľký |
|
|
Streda |
Svätý apoštolom rovný Aberkios Divotvorca, hierapolský biskup |
16:30 |
Moleben k Presv. Bohorodičke |
Štvrtok |
Svätý apoštol Jakub, podľa tela Pánov brat |
|
|
Piatok |
Svätý mučeník Aretas a spoločníci |
|
|
Sobota |
Svätí mučeníci a notári Marcián a Martyrios |
|
|
Nedeľa |
Zmena času (1 hod dozadu) NEDEĽA 20. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätý a slávny veľkomučeník Demeter Myromvonný |
8:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 18. nedeli po Päťdesiatnici – Dedačov
Pondelok |
Svätí mučeníci Karpos, Papyl a Agatonika |
|
|
Utorok |
Prepodobná matka Paraskeva Trnovská |
|
|
Streda |
Prepodobný otec Eutymios Nový |
16:30 |
Moleben k Presv. Bohorod. |
Štvrtok |
Svätý mučeník Longín Stotník |
|
|
Piatok |
Svätý prorok Ozeáš |
|
|
Sobota |
Svätý apoštol a evanjelista Lukáš |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 19. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätý prorok Joel (Misijná nedeľa) |
9:30 |
Sv. liturgia |