Liturgický program po 16. nedeli po ZSD od 25.09. do 01.10. 2017
Pondelok 25.09. |
Prepodobná matka Eufrozína |
6:30 sv. liturgia (csl.) * Dušan, Mária, Dušan s rod.
18:00 sv. lit. (slov.) † Michal, Miroslav, Anna (pan.)
|
Utorok 26.09. |
Odchod do večnosti sv. apoštola a evanjelistu Jána Teológa
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Milan, Helena
18:00 sv. lit. (slov.) † Anna, Ján, Eliáš
|
Streda 27.09. |
Svätý muč. Kallistrat a spol. Prep. Otec Níl, zakladateľ a igumen grottaferatskhé monstiera
|
6:30 sv. liturgia (csl.) * Viera (50 rokov)
18:00 sv. lit. (slov.) * Jana (50 rokov) |
Štvrtok 28.09. |
Prepodobný otec a vyznávač Charitón
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Andrej, Dušan, Anna, Michal, Anna, Michal
18:00 sv. lit. (slov.) † Ján
|
Piatok 29.09. |
Prepodobný otec Kyriak Pustovník
Zdržanlivosť od mäsa
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Michal (pan.)
18:00 sv. lit. (slov.) † Michal, Mária, Michal, Michal, Alžbeta (pan.)
|
Sobota 30.09.
|
Sv. hieromučeník Gregor, biskup Veľkého Arménska
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Mária (pan.)
17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Helena, Michal, Helena Ján a ich rodičia (pan.)
|
Nedeľa 01.10. |
17. nedeľa po ZSD
Presvätá Bohorodička Ochrankyňa
Mirovanie
hl. 8 |
07:30 sv. liturgia (slov.) * Viera s rod.
09:00 sv. liturgia (csl.) * za farnosť
11:00 sv. liturgia (slov.) * Tomáš, Miroslav, Mária
17:15 Večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) * Michal, Viera (výročie svadby)
|
Liturgický program po 15. nedeli po ZSD od 18.09. do 24.09. 2017
Pondelok 18.09. |
Prepodobný otec Eumenios Divotvorca, gortynský biskup |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Michal, Anna, Michal
18:00 sv. lit. (slov.) † Vladislav, Anna, Juraj, Anna, Štefan (pan.)
|
Utorok 19.09. |
Svätí mučeníci Trofim, Sabbatios a Dorymedont |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Milan s rod. (pan.)
18:00 sv. lit. (slov.) † Andrej Feďo (pan.)
|
Streda 20.09. |
Svätý veľkomučeník Eustatios a spoločníci |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Mária, Vasiľ, Fedor, Helena
18:00 sv. lit. (slov.) † Radovan (pan.) |
Štvrtok 21.09. |
Svätý apoštol Kodrat z Magnézie
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Ján, Fedor, Helena
18:00 sv. lit. (slov.) † Mária (pan.)
|
Piatok 22.09. |
Svätý hieromučeník Fókas, sinopský biskup
Zdržanlivosť od mäsa
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Michal, Jozef, Ján, Michal
18:00 sv. lit. (slov.) † Štefan, Anna, Juraj, Anna, Vladislav (pan.)
|
Sobota 23.09. |
Počatie úctyhodného a slávneho proroka, predchodcu a krstiteľa Jána
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Mária
17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Štefan, Mária, Viera, Michal, Mária
|
Nedeľa 24.09. |
16. nedeľa po ZSD
Svätá prvomučenica a apoštolom rovná Tekla
hl. 7 |
07:30 sv. liturgia (slov.) * Ružena
09:00 sv. liturgia (csl.) * za farnosť
11:00 sv. liturgia (slov.) * Stanislav, Katarína, Michal, Sofia, Matúš, Matúš, Miriam, Mária
17:15 Večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) * Mária
|
Liturgický program po 14. nedeli po ZSD od 11.09. do 17.09. 2017
Pondelok 11.09. |
Naša prepodobná matka Teodora Alexandrijská. Svätý hieromučeník Autonomos |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Juraj
18:00 sv. lit. (slov.) † Štefan (pan.)
|
Utorok 12.09. |
Zakončenie sviatku Narodenia Presvätej Bohorodičky
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Michal, Pavlina
18:00 sv. lit. (slov.) † Mária
|
Streda 13.09. |
Pamiatka založenia chrámu svätého vzkriesenia Krista a nášho Boha |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Fedor, Mária
17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Mária, Štefan
|
Štvrtok 14.09. |
POVÝŠENIE SV. KRÍŽA
Odporúčaný sviatok
Zdržanlivosť od mäsa Mirovanie |
6:30 utiereň 7:30 sv. liturgia (csl.) * Miriam s rod.
16:30 sv. lit. (slov.) * za farnosť
18:00 sv. lit. (slov.) * David
|
Piatok 15.09. |
Svätý veľkomučeník Nikita Presvätá Bohorodička Spolutrpiteľka
Deň pracovného pokoja Voľnica
|
6:30 sv. liturgia (csl.) * Rado s rod.
18:00 sv. lit. (slov.) † Zuzana
|
Sobota 16.09. |
Sobota po Povýšení
Svätá všechválna veľkomučenica Eufémia
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Mária, Mária, Ján, Ivan, Dušan, Mária
17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Jozef (pan.)
|
Nedeľa 17.09. |
15. nedeľa po ZSD
Svätá mučenica Sofia a jej tri dcéry Viera, Nádej a Láska
Zbierka: Seminár hl. 6 |
07:30 sv. liturgia (slov.) * Pavol, Zita, Miško, Natalka
09:00 sv. liturgia (csl.) * za farnosť
11:00 sv. liturgia (slov.) * Kalvarský odpust
17:15 Večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) * Alexander, Anna, Michal, Alexandra |
Liturgický program po 13. nedeli po ZSD od 04.09. do 10.09. 2017
Pondelok 04.09. |
Svätý hieromučeník Babylas, biskup veľkej Antiochie Svätý prorok Mojžiš, ktorý videl Boha |
7:30 sv. liturgia (csl.) † Anna, Michal, Vladimír
9:00 sv. liturgia (slov.) - GJZ
18:00 sv. lit. (slov.) † Štefan, Mária, Ján a ostatní z rodiny
|
Utorok 05.09. |
Svätý prorok Zachariáš, otec úctyhodného Jána Predchodcu
|
6:30 sv. liturgia (csl.) * Gabriela (ZBP)
18:00 sv. lit. (slov.) † Andrej, Anna, Andrej
|
Streda 06.09. |
Spomienka na zázrak, ktorý vykonal veľvojvodca Michal v Kolosách Sv. mučeník Eudoxios a spoločníci
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Štefan (panychída)
18:00 sv. lit. (slov.) * Mikuláš
|
Štvrtok 07.09. |
Predprazdenstvo Narodenia Presvätej Bohorodičky
Sv. mučeník Sózont
|
6:30 sv. liturgia (csl.) * Vladko, Marika, Ivana, Vlado 17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) * Štefan
|
Piatok 08.09. |
Narodenie Presvätej Bohorodičky
mirovanie
|
6:30 utiereň 7:30 sv. liturgia (csl.) * Marek, Marek, Viktória
16:30 sv. lit. (slov.) * za farnosť
18:00 sv. lit. (slov.) * Martina
|
Sobota 09.09. |
Sobota pred Povýšením
Sv. spravodliví Boží predkovia Joachim a Anna.
Púť kňazov do Ľutiny
|
15:00 sv. liturgia so sobášom
17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Helena, Michal, Mikuláš, Ján
|
Nedeľa 10.09. |
14. nedeľa po ZSD
Sväté mučenice Ménodora, Métrodora a Nymfodora
hl. 5 |
07:30 sv. liturgia (slov.) * Mária, Ján, Miroslav s rod.
09:00 sv. liturgia (csl.) * za farnosť
11:00 sv. liturgia (slov.) * Natália s rod.
17:15 Večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) * Štefan, Lucia, Lýdia, Ondrej, Dominik, Ema |
Liturgický program po 12. nedeli po ZSD od 28.08. do 03.09.2017
Pondelok 28.08. |
Náš prepodobný otec Mojžiš Etiópsky Náš otec sv. Augustín, hipponský biskup |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Ivona (panychída)
17:00 večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Andrej, Pavol , Mária (pan.)
|
Utorok 29.08. |
Sťatie hlavy úctyhodného a slávneho proroka, predchodcu a Krstiteľa Jána
Zdržanlivosť od mäsa, cirkevný a štátny sviatok
|
7:30 sv. liturgia (slov.) * Samuel, Mária s rod.
9:00 sv. liturgia (csl.) * za farnosť
18:00 sv. lit. (slov.) * Milan, Silvia, Filip, Samuel
|
Streda 30.08. |
Naši otcovia sv. Alexander, sv. Ján a sv. Pavol Nový, konštantínopolskí patriarchovia |
6:30 sv. liturgia (csl.) * Marta, Vlado, Dušan
18:00 sv. lit. (slov.) † Fedor, Mária, Peter, Júlia
|
Štvrtok 31.08. |
Uloženie úctyhodného pásu našej presvätej Vládkyne a Bohorodičky
|
6:30 sv. liturgia (csl.) * Peter s rodinou
18:00 sv. lit. (slov.) * Peter
|
Piatok 01.09. |
Začiatok indiktu, nového cirkevného roka
Zdržanlivosť od mäsa
|
6:30 sv. liturgia (csl.) * SSR a NSI
18:00 sv. lit. (slov.) * SSR a NSI
|
Sobota 02.09. |
Svätý mučeník Mamant
|
6:30 sv. liturgia (csl.) * Juraj s rod.
17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Mária, Vasiľ, Mária, Anna, Jelka (pan.)
|
Nedeľa 03.09. |
13. nedeľa po ZSD
Sv. hieromučeník Antim, nikomédijský biskup
hl. 4 |
07:30 sv. liturgia (slov.) * Henrych, Mariana, Hanka
09:00 sv. liturgia (csl.) * za farnosť
11:00 sv. liturgia (slov.) * Mária s rod.
17:15 Večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) * Tomáš, Miroslav, Mária
|
Liturgický program po 11. nedeli po ZSD od 21.08. do 27.08.2017
Pondelok 21.08. |
Svätý apoštol Tadeáš |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Anna (panychída)
18:00 sv. lit. (slov.) † Mariana, Marko-Samuel
|
Utorok 22.08. |
Svätý mučeník Agatonik a spoločníci |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Ján
18:00 sv. lit. (slov.) † Vlastimil
|
Streda 23.08. |
Svätý mučeník Lupus
Zakončenie sviatku Zosnutia Presvätej Bohorodičky |
6:30 sv. liturgia (csl.) * Matúš a Marián
18:00 sv. lit. (slov.) † Michal, Helena, Michal, Helena, Anna
|
Štvrtok 24.08. |
Svätý hieromučeník Eutyches
Duchovná obnova pred odpustom Vysluhovanie Sv. Pomazania chorých
|
6:30 sv. liturgia (csl.) † Ladislav
18:00 sv. lit. (slov.) † Štefan, Mária (panychída)
|
Piatok 25.08. |
Blažený hieromučeník Metod Svätý apoštol Títus
Zdržanlivosť od mäsa Duchovná obnova pred odpustom |
6:30 sv. liturgia (csl.) † Mária 17:15 Akatist k Presvätej Bohorodičke 18:00 sv. lit. (slov.) * Andrej, Mária s rod.
|
Sobota 26.08. |
Svätý mučeníci Adrian a Natália
Duchovná obnova pred odpustom |
6:30 sv. liturgia (csl.) * Klára, Zoltán s rod.
17:00 Veľká večiereň 18:00 sv. lit. (slov.) † Mária
|
Nedeľa 27.08. |
12. nedeľa po ZSD
Odpustová slávnosť 300 rokov chrámu
Myrovanie Sprievod okolo chrámu |
8:00 sv. liturgia (csl.) * Anna s rod.
10:00 Archijerejská sv. liturgia (slov.)
18:00 sv. lit. (slov.) * Alžbeta (60 r.)
|
Liturgický program na týždeň od 14.07. do 20.07.2017
Pondelok 14.08. |
Predprazdenstvo Zosnutia Presvätej Bohorodičky Svätý prorok Micheáš |
6:30
17:00 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † o. Emil Veľká večiereň s lítiou Sv. liturgia slovenská * Marta (70r.) |
Utorok 15.08. |
Zosnutie Presvätej Bohorodičky
sviatok vikariátu a chrámu
prikázaný sviatok |
6:30 7:30
16:20
16:30
18:00
|
Utiereň csl. Sv. liturgia cirkevnoslovanská * Anton, Ľubomír s rodinami Uvedenie nového farára a protopresbytera Sv. liturgia slovenská * farská Sv. liturgia slovenská * Martina, Emília, Marián |
Streda 16.08. |
Prenesenie rukou neutvor. obr. nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista |
6:30
18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Irena, Štefan (panychída) Sv. liturgia slovenská † Zuzana |
Štvrtok 17.08. |
Svätý mučeník Myron |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Fedor, Mária Sv. liturgia slovenská † Ján |
Piatok 18.08. |
Svätí mučeníci Flórus a Laurus
Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská * Helena s rod. Sv. liturgia slovenská * Jakub, Zuzana, Helena, Jana, Samuel, Matúš, Amália |
Sobota 19.08. |
Svätý mučeník Kallinik |
6:30
17:00
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Viera, Michal, Štefan, Mária, Mária, Mária. Veľká večiereň Sv. liturgia slovenská * Marko, Darina, Ľubo, Anna, Peter |
Nedeľa 20.08. |
Jedenásta nedeľa po Päťdesiatnici
ĽUTINa |
8:00
10:00
17:15 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnosl. * za veriacich Sv. liturgia slovenská * Gabriela Večiereň Sv. liturgia slovenská * Viera (60 r.) |
Liturgický program na týždeň od 07.08. do 13.08.2017
Pondelok 07.08. |
Prepodobný mučeník Domécius |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Štefan, Mária Sv. liturgia slovenská † Helena, Michal, Helena, Ján a ich rodičia (panychída) |
Utorok 08.08. |
Svätý vyznávač Emilián, kyzický biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Michal, Ján, Michal, Mária, Peter (panychída) Sv. liturgia slovenská † Michal (panychída) |
Streda 09.07. |
Svätý apoštol Matej |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Andrej (panychída) Sv. liturgia slovenská † Mikuláš, Rozália (panychída) |
Štvrtok 10.08. |
Svätý mučeník a archidiakon Vavrinec
|
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská * Milan s rod. Sv. liturgia slovenská † Štefan, Mária, Michal, Anna |
Piatok 11.08. |
Svätý mučeník Euplos
Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Ivan, Vasiľ, Fedor, Anna, Jozef, Ivan Sv. liturgia slovenská † Mária, Ján, Verona, Renáta |
Sobota 12.08. |
Svätý mučeníci Fótios a Anikét |
6:30
17:00 18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Anna, Demeter Veľká večiereň Sv. liturgia slovenská † Mária (panychída) |
Nedeľa 13.08. |
Desiata nedeľa po Päťdesiatnici
Klokočov, Krásny Brod
Zbierka na cirkevné školy a katechizáciu |
8:00
10:00
17:15 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnosl. * za veriacich Sv. liturgia slovenská * o. Pavol s rod. Večiereň Sv. liturgia slovenská * Monika, Krištof, Štepan |
Liturgický program na týždeň od 31.07. do 06.08.2017
Pondelok 31.07. |
Predprazd. Vynesenia úct. a životodarného Pánovho Kríža |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Štefan, Jozef, Gabriel, Alexander, Vojtech, Emil Sv. liturgia slovenská † r. Ďurianová |
Utorok 01.08. |
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža
Začiatok Uspenského pôstu |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská * Terézia Sv. liturgia slovenská * r. Kapková |
Streda 02.08. |
Prenesenie pozostatkov svätého prvomučeníka a archidiakona Štefana |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Mária, Ján Sv. liturgia slovenská † Tomáš (panychída) |
Štvrtok 03.08. |
Naši prepodobní otcovia Izák, Dalmat a Faust |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Michal, Mária, Pavol, Mária (panychída) Sv. liturgia slovenská † Mária |
Piatok 04.08. |
Siedmi svätí mladíci z Efezu
Prvý piatok Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská * SSR a NSI Sv. liturgia slovenská * SSR a NSI |
Sobota 05.08. |
Predprazdenstvo Premenenia nášho Pána Ježiša Krista |
6:30
17:00
18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Katarína (panychída) Veľká večiereň s lítiou Sv. liturgia slovenská † Vojtech, Valéria, Jozef, Anna, Ľudovít |
Nedeľa 06.08. |
Premenenie Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista
Odpust v Litmanovej Prikázaný sviatok Myrovanie |
8:00
10:00
17:15 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnosl. * za veriacich Sv. liturgia slovenská * Večiereň Sv. liturgia slovenská * Tomáš, Miroslav, Mária |
Spovedanie: Po,Ut,Št 6:00-6:30, 17:00-18:00
Pi 6:00-9:00, 15:00-18:00
Liturgický program na týždeň od 24.07. do 30.07.2017
Pondelok 24.07. |
Svätá veľkomučenica Kristína |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Anna (panychída) Sv. liturgia slovenská * Anna |
Utorok 25.07. |
Zosnutie svätej Anny, matky presvätej Bohorodičky |
6:30
18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Štefan, Mária Sv. liturgia slovenská † Anna, Anna, Juraj, Štefan, Vladislav |
Streda 26.07. |
Svätý hieromučeník Hermolaos a spoločníci |
6:30
18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Štefan, Anna, Vasiľ, Oleg, Fedor Sv. liturgia slovenská † František, Jozef, František, Pavol, Mária |
Štvrtok 27.07. |
Svätý veľkomučeník a uzdravovateľ Panteleimón |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Anna, Ján Sv. liturgia slovenská † Mária |
Piatok 28.07. |
Svätí apoštoli a diakoni Prochor, Nikanor, Timón a Parmenas
Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Mária, Ján, Anna Sv. liturgia slovenská * Božena s rod. |
Sobota 29.07. |
Svätý mučeník Kallinik |
6:30
17:00
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská * o. Martin s rod. Veľká večiereň Sv. liturgia slovenská † Stanislav |
Nedeľa 30.07. |
ôsma nedeľa po Päťdesiatnici |
8:00
10:00
17:15 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnosl. * za veriacich Sv. liturgia slovenská * o. Martin s rod. Večiereň Sv. liturgia slovenská * Alžbeta (105r.) |
Liturgický program na týždeň od 17.07. do 23.07.2017
Pondelok 17.07. |
Blažený hieromučeník Pavol Peter Gojdič, prešovský biskup |
6:00 6:30
17:30 18:00
|
Moleben ku bl. P.P. Gojdičovi Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Duše v očistci Moleben ku bl. P.P. Gojdičovi Sv. liturgia slovenská † Zuzana |
Utorok 18.07. |
Sv. mučeník Hyacint z Amastridy |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Ján, Mária, Peter Sv. liturgia slovenská † Verona, Štefan |
Streda 19.07. |
Naša prep. matka Makrína, sestra Bazila Veľkého |
6:30
17:00 18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Michal (panychída) Veľká večiereň s lítiou Sv. liturgia slovenská † Mária, Pavel |
Štvrtok 20.07. |
Svätý a slávny prorok Eliáš
Odporúčaný sviatok Myrovanie |
6:30 7:30
16:30
18:00
|
Utiereň csl. Sv. liturgia cirkevnosl. * Michal Sv. liturgia slovenská * za veriacich Sv. liturgia slovenská * Michal (70r.) |
Piatok 21.07. |
Naši prepodobní otcovia Simeon, blázon pre Krista, a Ján, jeho spoluaskéta
Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Juraj Sv. liturgia slovenská † Anna, Jozef, Michal (panychída) |
Sobota 22.07. |
Svätá myronosička a apoštolom rovná Mária Magdaléna |
6:30
17:00 18:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská † Viera, Júlia Veľká večiereň Sv. liturgia slovenská † Zoltán |
Nedeľa 23.07. |
Siedma nedeľa po Päťdesiatnici
|
8:00
10:00
17:15 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnosl. * za veriacich Sv. liturgia slovenská * Kristína, Matej, Jozef, Marta .... Večiereň Sv. liturgia slovenská * Anna, Štefan (50 výročie svadby) |