Liturgický program na 2. týždeň Veľkého pôstu Lackovce
Pondelok |
Svätý mučeník Kodrat a spoločníci |
|
|
Utorok |
Svätý otec Sofronios, jeruzalemský patriarcha |
|
|
Streda |
Prepodobný otec a vyznávač Teofan Sigrianský |
|
|
Štvrtok |
Prenesenie pozostatkov svätého Nikefora, konštantínopolského patriarchu |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec Benedikt Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Druhá zádušná sobota |
8:30 |
Zádušná sv. liturgia, hramoty |
Nedeľa |
DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA Svätí mučeníci Sabinus a Papas |
|
Liturgický program na Syropôstny týždeň - Lackovce
Pondelok |
Prvé a druhé nájdenie hlavy proroka, predchodcu a krstiteľa Jána |
|
|
Utorok |
Svätý otec Taras, konštantínopolský arcibiskup |
|
|
Streda |
Svätý otec Porfyrios, gazský biskup |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač Prokop Dekapolita |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec a vyznávač Bazil Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Syropôstna sobota – pamiatka všetkých prepodobných a bohonositeľných otcov, ktorí sa preslávili pôstmi |
|
|
Nedeľa |
SYROPÔSTNA NEDEĽA – O VYHNANÍ ADAMA Z RAJA |
|
Liturgický program na Mäsopôstny týždeň - Lackovce
Pondelok |
Svätý veľkomučeník Teodor Tirón |
|
|
Utorok |
Svätý otec Lev, rímsky pápež |
|
|
Streda |
Svätý apoštol Archippos |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Lev, katánijský biskup |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec Timotej zo Symbolov Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Mäsopôstna sobota – prvá zádušná sobota |
|
|
Nedeľa |
MÄSOPÔSTNA NEDEĽA – O KRISTOVOM SÚDE Farská zbierka |
|
Liturgický program na týždeň po Nedeli o mýtnikovi a farizejovi - Lackovce
Pondelok |
Svätý mučeník Charalampés |
|
|
Utorok |
Svätý hieromučeník Blažej, sebastejský biskup |
|
|
Streda |
Svätý otec Meletios, arcibiskup Veľkej Antiochie |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Martinián |
|
|
Piatok |
Odchod do večnosti prepodobného Konštantína Filozofa, učiteľa Slovanov |
|
|
Sobota |
Svätý apoštol Onezim |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA O MÁRNOTRATNOM SYNOVI Zbierka: podporný fond I. |
|
Liturgický program na týždeň po Nedeli o Zachejovi Lackovce
Pondelok 3.2. |
Svätý a spravodlivý Simeon Bohopríjemca a prorokyňa Anna |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec Izidor Peluzíjský |
|
|
Streda |
Svätá mučenica Agáta |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Bukol, smyrnianský biskup |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec Partenios, lampsacký biskup |
|
|
Sobota |
Svätý veľkomučeník Teodor Stratilat |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA O MÝTNIKOVI A FARIZEJOVI Zakončenie sviatku Stretnutia Pána |
7:30 |
Sv. liturgia |