Odkazy

 

 

 

 

 

 

Štatistika návštevnosti

TOPlist

Láska, Zdravie a Úspech

Žena vyšla z domu a uvidela troch starých mužov s dlhými bielymi fúzmi, ktorí sedeli vpredu na dvore. Povedala: Nemyslím si, že vás poznám, ale musíte byť hladní. Prosím poďte ďalej a zoberte si niečo k jedlu.

Je tu pán domu? spýtali sa.

Nie, odpovedala.

Potom nemôžeme vstúpiť, odpovedali oni.

Večer, keď sa manžel vrátil domov, žena mu povedala, čo sa stalo. Bež a povedz im, že som doma a pozvi ich. Žena vyšla von a pozvala mužov dovnútra.

My nemôžeme spoločne vstúpiť do domu, odpovedali.

Prečo nie? spýtala sa žena.

Jeden zo starých mužov začal vysvetľovať. Ukázal na jedného z nich a hovorí: Jeho meno je Zdravie. Ukázal na druhého: tento sa menuje Úspech a moje meno je Láska. Potom dodal: Teraz bež a prediskutuj so svojim manželom, ktorého z nás chcete doma.

Žena sa vrátil a povedala manželovi, čo počula. Jej manžel mal veľkú radosť. Aké milé, povedal. Vzhľadom na túto situáciu pozveme ďalej Zdravie. Nech naplní náš dom zdravím.

Jeho žena nesúhlasila. Drahý, prečo nepozveme Úspech?

Celý rozhovor počula ich svokra, vbehla do izby so svojím návrhom: Nebolo by lepšie pozvať Lásku? Náš dom by bol naplnený láskou.

Dáme na radu svokry, povedal manžel svojej žene. Choď von a pozvi Lásku, bude to náš najlepší hosť.

Žena vyšla von a spýtala sa troch mužov: Ktorý z vás je Láska? Poďte prosím a buďte našim hosťom.

Muž menom Láska vstal a išiel k domu. Ostatná dvaja vstali taktiež a nasledovali ho. Prekvapená žena sa spýtala Zdravia a Úspechu: Pozvala som len Lásku, prečo idete taktiež?

Starí muži odpovedali spoločne: Keby ste pozvali Zdravie alebo Úspech, ostatní dvaja by zostali vonku, ale vy ste pozvali Lásku a kamkoľvek ide on, tam ideme my s ním. Kdekoľvek je Láska, tam je aj Zdravie a Úspech!