Liturgický program na týždeň po nedeli o Tomášovi
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné
Pondelok 13.4. |
Hieromučeník Artemón a spol. |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Martin Vyznávač, rímsky pápež |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Apoštoli Aristarch, Pudent a Trofim |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Štvrtok |
Mučenice a panny Agapa, Irena a Chionia |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Prepodobní otcovia Simeon z Perzie a Akakios, meliténsky biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Prepodobný otec Ján, učeník svätého Gregora Dekapolitu |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA MYRONOSIČIEK |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné Liturgický program na Svetlý týždeň 2015
Pondelok |
Svetlý pondelok Prikázaný sviatok obchod okolo chrámu |
7:30 9:00 11:00 17:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Utorok |
Svetlý utorok |
9:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svetlá streda |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svetlý štvrtok |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svetlý piatok Voľnica |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svetlá sobota |
6:30 14:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
DRUHÁ Odpustová slávnosť v Kaplnke BM (10:30) |
7:30 9:00 11:00 17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na Svetlý týždeň 2015 Kaplnka Božieho milosrdenstva (Sídlisko III.)
Pondelok |
Svetlý pondelok Prikázaný sviatok Obchod okolo chrámu |
|
Sv. omša |
Utorok |
Svetlý utorok |
16:00 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svetlá streda |
|
|
Štvrtok |
Svetlý štvrtok |
|
|
Piatok |
Svetlý piatok Voľnica |
16:00 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Svetlá sobota |
|
|
Nedeľa |
DRUHÁ Odpustová slávnosť |
10:30 |
Sv. omša |
Liturgický program na Veľký a Svetlý týždeň KBM
Pondelok |
Svätý a veľký pondelok |
HN 10:00 |
Pohrebné obrady a zádušná sv. liturgia za o. Michala Ivanka |
Utorok |
Svätý a veľký utorok |
|
|
Streda |
Svätá a veľká streda Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Štvrtok |
Svätý a veľký štvrtok |
16:00 |
Liturgia sv. Bazila Veľkého s večierňou |
Piatok |
Svätý a veľký piatok Prikázaný sviatok |
16:00 |
Veľká večiereň s uložením plaštenice do hrobu |
Sobota |
Svätá a veľká sobota |
16:00 |
Liturgia sv. Bazila Veľkého Utiereň vzkriesenia |
Nedeľa |
SVÄTÁ A VEĽKÁ SVETLÉ KRISTOVO Prikázaný sviatok |
9:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Pondelok |
Svetlý pondelok Prikázaný sviatok Obchod okolo chrámu |
|
Sv. omša |
Utorok |
Svetlý utorok |
16:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na Veľký týždeň
Pondelok |
Svätý a veľký pondelok |
10:00 18:00 |
Pohrebné obrady a zádušná sv. liturgia za o. Michala Ivanka Sv. liturgia vopred posvätených darov |
Utorok |
Svätý a veľký utorok |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätá a veľká streda Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätý a veľký štvrtok |
6:30
17:00 18:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý a veľký piatok Prikázaný sviatok |
7:30 11:00 15:00
16:00 |
Kráľovské hodinky Sprievod s krížom mestom Veľká večiereň s uložením plaštenice do hrobu |
Sobota |
Svätá a veľká sobota |
8:00 17:00 |
Jeruzalemská utiereň Liturgia sv. Bazila Veľkého |
Nedeľa |
SVÄTÁ A VEĽKÁ SVETLÉ KRISTOVO Prikázaný sviatok |
5:00
7:00
7:30 9:00 11:00 17:30 |
Utiereň vzkriesenia |
Liturgický program na týždeň po 5. pôstnej nedeli KBM
Pondelok |
Prepodobný mučeník Nikón a jeho učeníci, ktorí boli s ním umučení |
|
|
Utorok |
Predsviatok Zvestovania presvätej Bohorodičke |
15:00 |
Spoveď |
Streda |
ZVESTOVANIE NAŠEJ PRESVÄTEJ VLÁDKYNI, BOHORODIČKE MÁRII, VŽDY PANNE »Prikázaný sviatok « |
|
Rím.kat. sv. omša |
Štvrtok |
Odovzdanie sviatku Zvestovania presvätej Bohorodičke |
|
|
Piatok |
Prepodobná matka »Zakončenie Štyridsiatnice« |
15:00 |
Spoveď |
Sobota |
SOBOTA SVÄTÉHO A SPRAVODLIVÉHO LAZÁRA |
|
|
Nedeľa |
» zmena času + 1 hodina « KVETNÁ NEDEĽA »požehnanie ratolestí« |
9:30 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 5. pôstnej nedeli
Pondelok |
Prepodobný mučeník Nikón a jeho učeníci, ktorí boli s ním umučení |
6:30
17:30
18:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Predsviatok Zvestovania presvätej Bohorodičke |
6:00
17:00 18:00 |
Moleben k sv. Jozefovi |
Streda |
ZVESTOVANIE NAŠEJ PRESVÄTEJ VLÁDKYNI, BOHORODIČKE MÁRII, VŽDY PANNE »Prikázaný sviatok « |
6:30
16:30
18:00 |
Utiereň |
Štvrtok |
Odovzdanie sviatku Zvestovania presvätej Bohorodičke |
6:30
18:00
19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Prepodobná matka »Zakončenie Štyridsiatnice« |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
SOBOTA SVÄTÉHO A SPRAVODLIVÉHO LAZÁRA |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
» zmena času + 1 hodina « KVETNÁ NEDEĽA »požehnanie ratolestí« |
7:30
9:00
11:00
15:00
|
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 4. pôstnej nedeli KBM
Pondelok |
Svätí mučeníci Sabinus a Papas |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec Alexej, Boží človek |
16:00 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý Cyril, jeruzalemský arcibiskup |
|
|
Štvrtok |
Svätí mučeníci Chryzant a Dária |
|
|
Piatok |
Prepodobní otcovia, ktorých Saracéni pozabíjali v kláštore svätého Sávu |
16:00 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Akatistová sobota Prepodobný otec Jakub Vyznávač, katánijský biskup |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA PIATEHO TÝŽDŇA VEĽKÉHO PÔSTU »zbierka pre potreby farnosti« |
9:30 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 4. pôstnej nedeli
Pondelok |
Svätí mučeníci Sabinus a Papas |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Prepodobný otec Alexej, Boží človek |
6:30 17:00
|
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Streda |
Svätý Cyril, jeruzalemský arcibiskup |
6:00 17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Svätí mučeníci Chryzant a Dária |
6:00 17:30 |
Moleben k sv. Jozefovi |
Piatok |
Prepodobní otcovia, ktorých Saracéni pozabíjali v kláštore svätého Sávu |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Akatistová sobota Prepodobný otec Jakub Vyznávač, katánijský biskup |
6:30 16:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA PIATEHO TÝŽDŇA VEĽKÉHO PÔSTU »zbierka pre potreby farnosti« |
7:30 9:00 11:00 17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 3. pôstnej nedeli KBM
Pondelok |
Štyridsiati svätí mučeníci umučení v Sebastejskom jazere |
|
|
Utorok |
Svätý mučeník Kodrat a spoločníci |
16:00 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý Sofronios, |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač |
|
|
Piatok |
Prenesenie pozostatkov svätého Nikefora, konštantínopolského patriarchu |
16:00 |
Sv. liturgia za zosnulých s hramotami |
Sobota |
Štvrtá zádušná sobota Prepodobný otec Benedikt |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA ŠTVRTÉHO TÝŽDŇA VEĽKÉHO PÔSTU »zbierka Podporný fond I.« |
9:30 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 3. pôstnej nedeli
Pondelok |
Štyridsiati svätí mučeníci umučení v Sebastejskom jazere |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Utorok |
Svätý mučeník Kodrat a spoločníci |
6:00 18:00 |
Moleben k sv. Jozefovi |
Streda |
Svätý Sofronios, |
6:00 17:30 |
Veľkopôstny moleben |
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač |
6:30 17:30 19:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Piatok |
Prenesenie pozostatkov svätého Nikefora, konštantínopolského patriarchu „24 hodín pre Pána“ |
6:30 16:00
do 21:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Sobota |
Štvrtá zádušná sobota Prepodobný otec Benedikt |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia cirkevnoslovanská |
Nedeľa |
NEDEĽA ŠTVRTÉHO TÝŽDŇA VEĽKÉHO PÔSTU »zbierka Podporný fond I.« |
7:30 9:00 11:00 17:00 |
Sv. liturgia slovenská |