Liturgický program na týždeň od 02.01. do 08.01.2017
D E D A Č O V
Pondelok 02.01. |
Náš svätý otec Silvester, rímsky pápež |
|
|
Utorok |
Svätý prorok Malachiáš |
|
|
Streda |
Zbor svätých sedemdesiatich apoštolov |
|
|
Štvrtok |
Predvečer Bohozjavenia Prísny pôst |
|
|
Piatok |
Sväté Bohozjavenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista Prikázaný sviatok, voľnica, myrovanie, deň pracovného pokoja |
9:30 |
Sv. liturgia + svätenie vody |
Sobota |
Zhromaždenie k svätému a slávnemu Pánovmu prorokovi, predchodcovi a krstiteľovi Jánovi |
|
|
Nedeľa |
Nedeľa po Bohozjavení |
9:15 |
Sv. liturgia |
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné - DEDAČOV
Pondelok 19.12. |
Svätý mučeník Bonifác |
|
||
Utorok |
Svätý hieromučeník Ignác Bohonositeľ Predsviatok Narodenia |
|
||
Streda |
Svätá mučenica Juliána Predsviatok Narodenia |
15:30 |
Spoveď |
|
Štvrtok |
Svätá veľkomučenica Anastázia Predsviatok Narodenia |
|
||
Piatok |
Desiati svätí mučeníci z Kréty Predsviatok Narodenia Zdržanlivosť od mäsa |
|
||
Sobota |
Predvečer Narodenia Pána Zdržanlivosť od mäsa |
8:00 20:00 |
Sv. liturgia Veľké povečerie s lítiou |
|
Nedeľa |
Narodenie nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista Myrovanie |
9:00 |
Sv. liturgia |
|
Pondelok |
Zhromaždenie k presvätej Bohorodičke |
9:30 |
Sv. liturgia |
|
Utorok |
Svätý ap., prvomuč. a archidiakon Štefan |
16:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 12.12. do 18.12.2016
DEDAČOV
Pondelok 12.12. |
Náš prepodobný otec Spiridon Divotvorca, trimituntský biskup |
|
|
Utorok |
Svätí mučeníci Eustratios, Auxencius, Eugen, Mardarios a Orest |
|
|
Streda |
Svätí mučeníci Tyrsos, Leukios, Filemon, Apollónios a Kallinik |
|
|
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Eleuterios |
15:30 16:00 |
Moleben pred Narodením |
Piatok |
Svätý prorok Aggeus Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Svätý prorok Daniel |
|
|
Nedeľa |
Nedeľa |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 05.12. do 11.12.2016
DEDAČOV
Pondelok 05.12. |
Náš prepodobný a bohonositeľský otec Sáva Posvätený |
|
|
Utorok |
Náš otec svätý Mikuláš Divotvorca, arcibiskup |
16:00 |
Sv. liturgia |
Streda |
Náš otec svätý Ambróz, milánsky biskup |
|
|
Štvrtok |
Počatie Presvätej Bohorodičky Prikázaný sviatok |
16:00 |
Sv. liturgia |
Piatok |
Náš prepodobný otec Patapios Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Svätí mučeníci Ménas, |
|
|
Nedeľa |
Nedeľa sv. Praotcov |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 28.11. do 04.12.2016
DEDAČOV
Pondelok |
Prepodobný mučeník Štefan Nový |
|
|
Utorok |
Svätý mučeník Paramon |
|
|
Streda |
Svätý a znamenitý apoštol |
14:30 |
Spoveď |
Štvrtok |
Svätý prorok Nahum |
|
|
Piatok |
Svätý prorok Habakuk
Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Svätý prorok Sofoniáš |
|
|
Nedeľa |
29. nedeľa po Päťdesiatnici |
9:30 |
Sv. liturgia |