Liturgický program na týždeň po 4. pôstnej nedeli - Lackovce
Liturgický program na týždeň po 4. pôstnej nedeli - Lackovce
Pondelok |
Svätý Sofronios, jeruzalemský patriarcha |
|
|
Utorok |
Prepodobný otec a vyznávač Teofan Sigrianský |
|
|
Streda |
Prenesenie pozostatkov sv. Nikefora, konštantínopolského patriarchu |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Benedikt |
||
Piatok |
Svätý mučeník Agapios a ďalší šiesti mučeníci Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Akatistová sobota |
|
|
Nedeľa |
PIATA PÔSTNA NEDEĽA |
|
|
Liturgický program na týždeň po 3. pôstnej nedeli - Lackovce
Liturgický program na týždeň po 3. pôstnej nedeli - Lackovce
Pondelok |
Prepodobný otec Gerasim od Jordána |
|
|
Utorok |
Svätý mučeník Konón |
|
|
Streda |
Štyridsiati dvaja svätí mučeníci z Amoria |
|
|
Štvrtok |
Svätí hieromučeníci, biskupi v Chersone: Bazil, Efrém, Kapitón, Eugen, Aiterios a ďalší |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec a vyznávač Teofylakt, nikomédijský biskup |
|
|
Sobota |
Štyridsiati svätí mučeníci zo Sebastey |
|
|
Nedeľa |
ŠTVRTÁ PÔSTNA NEDEĽA |
7:30 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 2. pôstnej nedeli - Lackovce
Liturgický program na týždeň po 2. pôstnej nedeli - Lackovce
Pondelok |
Svätý Taras, konštantínopolský arcibiskup |
|
|
Utorok |
Svätý Porfyrios, gazský biskup |
|
|
Streda |
Prepodobný otec a vyznávač Prokop Dekapolita |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec a vyznávač Bazil |
||
Piatok |
Svätá prepodobná mučenica Eudokia |
|
|
Sobota |
Tretia zádušná sobota |
|
|
Nedeľa |
TRETIA PÔSTNA NEDEĽA – Krížupoklonná |
|
|
Liturgický program na týždeň po 1. pôstnej nedeli - Lackovce
Liturgický program na týždeň po 1. pôstnej nedeli - Lackovce
Pondelok |
Svätý otec Lev, rímsky pápež |
|
|
Utorok |
Svätý apoštol Archippos |
|
|
Streda |
Prepodobný otec Lev, katánijský biskup |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Timotej |
|
|
Piatok |
Nájdenie úctyhodných pozostatkov svätých mučeníkov v Eugeniu |
|
|
Sobota |
Druhá zádušná sobota |
8:30 |
Sv. liturgia slovenská |
Nedeľa |
DRUHÁ PÔSTNA NEDEĽA |
|
Liturgický program na týždeň po Syropôstnej nedeli - Lackovce
Liturgický program na týždeň
po Syropôstnej nedeli - Lackovce
Pondelok |
Začiatok Štyridsiatnice |
|
|
Utorok |
Náš otec svätý Meletios, arcibiskup Veľkej Antiochie |
|
|
Streda |
Prepodobný otec Martinián Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Auxencius |
|
|
Piatok |
Svätý apoštol Onezim Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Prvá pôstna sobota – pamiatka na div kolivy |
|
|
Nedeľa |
PRVÁ PÔSTNA NEDEĽA – ORTODOXIE, pamiatka svätých prorokov Mojžiša, Árona i ďalších a obnovenie úcty svätých a úctyhodných ikon |
|
|