OZNAM
V priestoroch dvora FÚ sa našli kľúče od auta.
Stratil ich pravdepodobne mladý muž,
ktorý bol na spoveď 24.12. a docestoval z Anglicka.
Info na fare.
Liturgický program na týždeň po 14. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Posviatok Povýšenia úctyhodného Kríža
Presvätá Bohorodička Spolutrpiteľka |
7:30
9:00 17:30 |
Sv. liturgia slovenská Akatist za rodiny |
Utorok |
Posviatok Povýšenia úctyhodného Kríža Svätá všechválna veľkomučenica Eufémia |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Posviatok Povýšenia úctyhodného Kríža Svätá mučenica Sofia a jej tri dcéry Viera, Nádej a Láska |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Posviatok Povýšenia úctyhodného Kríža Prepodobný otec Eumenios Divotvorca, gortynský biskup |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Posviatok Povýšenia úctyhodného Kríža Svätí mučeníci Trofim, Sabbatios a Dorymedont |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Posviatok Povýšenia úctyhodného Kríža vätý veľkomučeník Eustatios a spoločníci, veľký knieža Michal a jeho bojar Teodor, černigovskí divotvorcovia |
6:30
15:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA 15. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Odovzdanie sviatku Povýšenia úctyhodného Kríža |
7:30 9:00 11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 13. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok 08.09. |
NARODENIE PRESVÄTEJ BOHORODIČKY Odporúčaný sviatok myrovanie |
16:30 |
Sv. liturgia |
Utorok |
Posviatok Narodenia Svätí a spravodliví Boží predkovia Joachim a Anna |
-- |
-- |
Streda |
Posviatok Narodenia Sväté mučenice Ménodora, Métrodora a Nymfodora |
|
|
Štvrtok |
Posviatok Narodenia Naša prepodobná matka Teodora Alexandrijská |
|
|
Piatok |
Odovzdanie sviatku |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Sobota pred Povýšením Pamiatka založenia chrámu svätého vzkriesenia Predsviatok Povýšenia úctyhodného a životodarného Kríža |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 14. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI POVÝŠENIE ÚCTYHODNÉHO A ŽIVOTODARNÉHO KRÍŽA |
9:00 |
Sv. liturgia, myrovanie |
Liturgický program na týždeň po 13. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
NARODENIE PRESVÄTEJ BOHORODIČKY Odporúčaný sviatok myrovanie |
6:30
16:30 18:00 |
Utiereň |
Utorok |
Posviatok Narodenia Svätí a spravodliví Boží predkovia Joachim a Anna |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Posviatok Narodenia Sväté mučenice Ménodora, Métrodora a Nymfodora |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Posviatok Narodenia Naša prepodobná matka Teodora Alexandrijská |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Odovzdanie sviatku |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Sobota pred Povýšením Pamiatka založenia chrámu svätého vzkriesenia Predsviatok Povýšenia úctyhodného a životodarného Kríža |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Veľká večiereň |
Nedeľa |
NEDEĽA 14. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI POVÝŠENIE ÚCTYHODNÉHO A ŽIVOTODARNÉHO KRÍŽA |
7:30 9:00 11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 12. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok 01.09. |
Začiatok indiktu - |
|
|
Utorok |
Svätý mučeník Mamant |
15:00 |
Spoveď |
Streda |
Svätý hieromučeník Antim, nikomédijský biskup |
|
|
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Babylas, biskup veľkej Antiochie |
|
|
Piatok |
Svätý prorok Zachariáš, otec úctyhodného Jána Predchodcu Prvý piatok v mesiaci Zdržanlivosť od mäsa |
15:00 |
Spoveď |
Sobota |
Spomienka na zázrak, ktorý vykonal veľvojvodca Michal v Kolosách, čiže v Chónach |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 13. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 12. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Začiatok indiktu - |
6:30 17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý mučeník Mamant |
6:30 9:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätý hieromučeník Antim, nikomédijský biskup |
7:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Babylas, biskup veľkej Antiochie |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý prorok Zachariáš, otec úctyhodného Jána Predchodcu Prvý piatok v mesiaci Zdržanlivosť od mäsa |
6:30 17:45 |
Sv. liturgia staroslovienska Eucharistická pobožnosť |
Sobota |
Spomienka na zázrak, ktorý vykonal veľvojvodca Michal v Kolosách, čiže v Chónach |
6:30
15:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA 13. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI |
7:30 9:00 11:00
17:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 11. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok 25.08. |
Blažený hieromučeník Metod, michalovský protoigumen |
|
|
Utorok |
Svätí mučeníci Adrián a Natália |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Náš prepodobný otec Pimen |
|
|
Štvrtok |
Náš prepodobný otec Mojžiš Etiópsky |
|
|
Piatok |
SŤATIE ÚCTYHODNEJ HLAVY ÚCTYHODNÉHO A SLÁVNEHO PROROKA, PREDCHODCU A KRSTITEĽA JÁNA |
9:00 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Naši otcovia svätý Alexander, svätý Ján a svätý Pavol Nový, konštantínopolskí patriarchovia |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 12. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Uloženie úctyhodného pásu našej presvätej Vládkyne a Bohorodičky |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 11. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Blažený hieromučeník Metod, michalovský protoigumen |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätí mučeníci Adrián a Natália |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Náš prepodobný otec Pimen |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Náš prepodobný otec Mojžiš Etiópsky |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
SŤATIE ÚCTYHODNEJ HLAVY ÚCTYHODNÉHO A SLÁVNEHO PROROKA, PREDCHODCU A KRSTITEĽA JÁNA |
7:30
9:00
17:15 |
Sv. liturgia slov. |
Sobota |
Naši otcovia svätý Alexander, svätý Ján a svätý Pavol Nový, konštantínopolskí patriarchovia |
6:30
16:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA 12. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Uloženie úctyhodného pásu našej presvätej Vládkyne a Bohorodičky |
7:30
9:00
11:00
17:15 18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 10. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
|
|
Utorok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
||
Štvrtok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
|
|
Piatok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Odovzdanie sviatku |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 11. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätý hieromučeník Eutychés |
8:00
|
Sv. liturgia 10:00 - Odpustová slávnosť v Humennom |
Liturgický program na týždeň po 10. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
7:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Posviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Odovzdanie sviatku |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
NEDEĽA 11. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätý hieromučeník Eutychés Odpustová slávnosť |
7:00
10:00
17:15 |
Utiereň starosl. Večiereň |
Liturgický program na týždeň po 9. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok |
Svätý mučeník Euplos |
|
|
Utorok |
Svätí mučeníci Fótios a Anikét |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Odovzdanie sviatku Premenenia nášho Pána Ježiša Krista |
|
|
Štvrtok |
Predsviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
|
|
Piatok |
ZOSNUTIE NAŠEJ PRESVÄTEJ VLÁDKYNE, BOHORODIČKY MÁRIE, VŽDY PANNY |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Prenesenie Rukou neutvoreného obrazu nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, to jest svätého plátna, z Edessy do Konštantínopola |
|
|
Nedeľa |
DESIATA Svätý mučeník Myrón Ľutina - odpustová slávnosť |
9:00 |
Sv. liturgia |