OZNAM
V priestoroch dvora FÚ sa našli kľúče od auta.
Stratil ich pravdepodobne mladý muž,
ktorý bol na spoveď 24.12. a docestoval z Anglicka.
Info na fare.
Liturgický program na týždeň po 9. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Svätý mučeník Euplos |
6:30 17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätí mučeníci Fótios a Anikét |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Odovzdanie sviatku Premenenia nášho Pána Ježiša Krista |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Predsviatok Zosnutia presvätej Bohorodičky |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
ZOSNUTIE NAŠEJ PRESVÄTEJ VLÁDKYNE, BOHORODIČKY MÁRIE, VŽDY PANNY |
6:30 16:30 18:00 |
Utiereň starosl. |
Sobota |
Prenesenie Rukou neutvoreného obrazu nášho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista, to jest svätého plátna, z Edessy do Konštantínopola |
6:30 15:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
DESIATA Svätý mučeník Myrón Ľutina - odpustová slávnosť |
7:30 9:00 11:00 17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 8. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok |
Siedmi svätí mladíci z Efezu |
|
|
Utorok |
Predsviatok Premenenia nášho Pána Ježiša Krista |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
SVÄTÉ PREMENENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA |
|
|
Štvrtok |
Svätý prepodobný mučeník Domécius |
|
|
Piatok |
Svätý Emilián Vyznávač, kyzický biskup |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Svätý apoštol Matej |
|
|
Nedeľa |
DeVIATA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI
Svätý mučeník a archidiakon Vavrinec Zbierka Klokočov - odpustová slávnosť |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 8. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Siedmi svätí mladíci z Efezu |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Predsviatok Premenenia nášho Pána Ježiša Krista Svätý mučeník Eusignios |
6:30 17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
SVÄTÉ PREMENENIE NÁŠHO PÁNA, BOHA A SPASITEĽA JEŽIŠA KRISTA |
6:30 16:30 18:00 |
Utiereň starosl. |
Štvrtok |
Svätý prepodobný mučeník Domécius |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý Emilián Vyznávač, kyzický biskup |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Sobota |
Svätý apoštol Matej |
6:30 17:00 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
DeVIATA NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI Svätý mučeník a archidiakon Vavrinec Zbierka Klokočov - odpustová slávnosť |
7:30 9:00 11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 7. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok |
Svätí apoštoli a diakoni Prochor, Nikanor, Timón a Parmenas |
|
|
Utorok |
Svätý mučeník Kallinik |
15:00 |
Sv. spoveď |
Streda |
Svätí apoštoli Silas, Silván a spoločníci |
|
|
Štvrtok |
Predsviatok Vynesenia úctyhodného a životodarného Pánovho Kríža |
|
|
Piatok |
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Začiatok Uspenského pôstu |
15:00 |
Sv. spoveď |
Sobota |
Prenesenie pozostatkov svätého prvomučeníka a archidiakona Štefana |
|
|
Nedeľa |
ôsma Naši prepodobní otcovia Izák, Dalmat a Faust
|
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 7. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Svätí apoštoli a diakoni Prochor, Nikanor, Timón a Parmenas |
6:30
17:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Akatist za rodiny |
Utorok |
Svätý mučeník Kallinik |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Streda |
Svätí apoštoli Silas, Silván a spoločníci |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Predsviatok Vynesenia úctyhodného a životodarného Pánovho Kríža |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Piatok |
Vynesenie úctyhodných driev úctyhodného a životodarného Kríža Začiatok Uspenského pôstu |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Prenesenie pozostatkov svätého prvomučeníka a archidiakona Štefana |
6:30
17:00
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
ôsma Naši prepodobní otcovia Izák, Dalmat a Faust
|
7:30
9:00
11:00
17:15
18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 6. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Naši prepodobní otcovia Simeon, blázon pre Krista, a Ján, jeho spoluaskéta |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska Akatist za rodiny |
Utorok |
Svätá myronosička a apoštolom rovná Mária Magdaléna |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Svätí mučeníci Trofim, Teofil a spoločníci |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Svätá veľkomučenica Kristína Svätí mučeníci Boris a Gleb, pri svätom krste nazvaní Roman a Dávid |
6:30 18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Zosnutie svätej Anny, matky presvätej Bohorodičky Zdržanlivosť od mäsa |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Svätý hieromučeník Hermolaos a spoločníci |
6:30
15:00
17:00
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
Siedma NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI
Svätý veľkomučeník a uzdravovateľ Panteleimón |
7:30
9:00
11:00 17:15
18:00 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 6. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok |
Naši prepodobní otcovia Simeon, blázon pre Krista, a Ján, jeho spoluaskéta |
|
|
Utorok |
Svätá myronosička a apoštolom rovná Mária Magdaléna |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätí mučeníci Trofim, Teofil a spoločníci |
|
|
Štvrtok |
Svätá veľkomučenica Kristína Svätí mučeníci Boris a Gleb, pri svätom krste nazvaní Roman a Dávid |
|
|
Piatok |
Zosnutie svätej Anny, matky presvätej Bohorodičky Zdržanlivosť od mäsa |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Svätý hieromučeník Hermolaos a spoločníci |
|
|
Nedeľa |
Siedma NEDEĽA PO PÄŤDESIATNICI
Svätý veľkomučeník a uzdravovateľ Panteleimón |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 5. nedeli po Päťdesiatnici
Pondelok |
Svätý apoštol Akvila |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Utorok |
Svätý apoštolom rovný a veľký knieža Vladimír |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Streda |
Svätý hieromučeník Aténogénes a jeho desiati učeníci |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Štvrtok |
Blažený hieromučeník Pavel, prešovský biskup |
6:30
17:30 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Piatok |
Svätý mučeník Emilián |
6:30
18:00 |
Sv. liturgia staroslovienska Sv. liturgia slovenská |
Sobota |
Prepodobná matka Makrína, sestra Bazila Veľkého |
6:30
17:00 |
Sv. liturgia staroslovienska |
Nedeľa |
ŠIESTA SVÄTÝ A SLÁVNY PROROK ELIÁŠ |
7:30
9:00
11:00
17:15 |
Sv. liturgia slovenská |
Liturgický program na týždeň po 5. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok |
Svätý apoštol Akvila |
|
|
Utorok |
Svätý apoštolom rovný a veľký knieža Vladimír |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý hieromučeník Aténogénes a jeho desiati učeníci |
|
|
Štvrtok |
Blažený hieromučeník Pavel, prešovský biskup |
|
|
Piatok |
Svätý mučeník Emilián |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Prepodobná matka Makrína, sestra Bazila Veľkého |
|
|
Nedeľa |
ŠIESTA SVÄTÝ A SLÁVNY PROROK ELIÁŠ |
9:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň po 4. nedeli po Päťdesiatnici – KBM
Pondelok |
Prepodobní otcovia Tomáš z Maley a Akakios |
|
|
Utorok |
Svätý veľkomučeník Prokop |
16:30 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätý hieromučeník Pankrác, tauromenský biskup |
|
|
Štvrtok |
Prepodobný otec Anton Pečersko – Kyjevský |
|
|
Piatok |
Svätá mučenica Eufémia |
16:30 |
Sv. liturgia |
Sobota |
Svätí mučeníci Proklos a Hilarios |
|
|
Nedeľa |
PIATA Pamiatka svätých otcov prvých šiestich ekumenických snemov Zbierka pre potreby farnosti |
9:00 |
Sv. liturgia |