Liturgický program na týždeň od 03.07. do 09.07.2017
LACKOVCE
Pondelok 03.07. |
Svätý mučeník Hyacint |
|
|
Utorok 04.07. |
Náš otec svätý Andrej Jeruzalemčan |
|
|
Streda 05.07. |
Svätí apoštolom rovní Cyril a Metod, učitelia Slovanov
Odporúčaný a štátny sviatok Myrovanie |
Na námestí:
Moleben 9:00 Sv. liturgia 9:30 |
|
Štvrtok 06.07. |
Náš prepodobný otec Sisoés Veľký |
|
|
Piatok 07.07. |
Naši prep. otcovia Tomáš z Maley a Akakios
Prvý piatok Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota 08.07. |
Svätý veľkomučeník Prokop |
|
|
Nedeľa 09.07. |
Piata nedeľa po Päťdesiatnici |
7:30 |
Sv. liturgia |
Liturgický program na týždeň od 26.06. do 02.07.2017
LACKOVCE
Pondelok 26.06 |
Náš prepodobný otec Dávid zo Solúna |
|
|
Utorok 27.06. |
Náš prepodobný otec Samson Pohostinný |
|
|
Streda 28.06. |
Prenesenie pozostatkov svätých nezištníkov Kýra a Jána |
|
|
Štvrtok 29.06. |
Svätí, slávni a znamenití hlavní apoštoli Peter a Pavol
Prikázaný sviatok Myrovanie Zbierka: Dobročinné diela Sv. Otca |
|
|
Piatok 30.06. |
Zbor svätých, slávnych a znamenitých dvanástich apoštolov
Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota 01.07. |
Svätí nezištníci a divotvorcovia Kozma a Damián |
|
|
Nedeľa 02.07. |
Štvrtá nedeľa po Päťdesiatnici
Zmena nedeľných prázdninových sv. liturgií: 8:00, 10:00, 18:00 hod. |
|
|
Liturgický program na týždeň od 19.06. do 25.06.2017
LACKOVCE
Pondelok 19.06. |
Svätý apoštol Júda |
|
|
Utorok 20.06. |
Svätý hieromučeník Metod, patarský biskup |
|
|
Streda 21.06. |
Svätý mučeník Julián Tarzský |
|
|
Štvrtok 22.06. |
Svätý hieromučeník Eusebios, samosatský biskup
Zakončenie sviatku Najsv. Eucharistie |
|
|
Piatok 23.06. |
Najsladšieho Pána, Boha a Spasiteľa Ježiša Krista Milujúceho ľudí
Odporúčaný sviatok Myrovanie Voľnica |
|
|
Sobota 24.06. |
Narodenie úctyhodného a slávneho Pánovho proroka, predchodcu a krstiteľa Jána
Primície o. Maroša Sejku 10:00 |
|
|
Nedeľa 25.06. |
Tretia nedeľa po Päťdesiatnici
Archieparchiálny odpust v Malej Poľane Púť rodín + stretnutie vladyku Jána s prvoprijímajúcimi deťmi v Ľutine Zasvätenie archieparchie Nepoškvrnenému srdcu P.M. |
|
|
Liturgický program na týždeň od 12.06. do 18.06.2017
LACKOVCE
Pondelok 12.06. |
Náš prepodobný otec Onufrios Veľký
Začiatok petro-pavlovského pôstu |
|
|
Utorok 13.06. |
Svätá mučenica Akvilína |
|
|
Streda 14.06. |
Svätý prorok Elizeus |
|
|
Štvrtok 15.06. |
Slávnostná poklona prečistým tajomstvám tela a krvi nášho Pána Ježiša Krista
Odporúčaný sviatok Myrovanie |
||
Piatok 16.06. |
Náš otec svätý Tychón Divotvorca, amatuntský biskup
Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota 17.06. |
Sv. muč. Manuel, Sabel a Izmael |
|
|
Nedeľa 18.06. |
Druhá nedeľa po Päťdesiatnici
Kňazské vysviacky |
Liturgický program na týždeň od 05.06. do 11.06.2017
LACKOVCE
Pondelok 05.06. |
Pondelok Svätého Ducha
Odporúčaný sviatok |
||
Utorok 06.06. |
Náš prepodobný otec Bessarión Divotvorca |
|
|
Streda 07.06. |
Svätý hieromučeník Teodot Ankyrský |
|
|
Štvrtok 08.06. |
Prenesenie pozostatkov svätého veľkomučeníka Teodora Tiróna |
|
|
Piatok 09.06. |
Náš otec svätý Cyril, alexandrijský arcibiskup
Voľnica |
|
|
Sobota 10.06. |
Svätý hieromučeník Timotej, pruský biskup
Zakončenie sviatku Päťdesiatnice |
|
|
Nedeľa 11.06. |
1. nedeľa po Päťdesiatnici
nedeľa Všetkých svätých
|
9:00 |
Sv. liturgia |