Liturgický program po 16. nedeli po ZSD D E D A Č O V
Pondelok 14.9. |
POVÝŠENIE ÚCTYHODNÉHO A ŽIVOTODARNÉHO KRÍŽA Zdržanlivosť od mäsa, myrovanie |
18:00 |
Sv. liturgia |
Utorok |
Presvätá Bohorodička Spolutrpiteľka |
|
|
Streda |
Svätá všechválna veľkomučenica Eufémia |
|
|
Štvrtok |
Svätá mučenica Sofia a jej tri dcéry Viera, Nádej a Láska |
|
|
Piatok |
Prepodobný otec Eumenios Divotvorca, gortynský biskup Zdržanlivosť od mäsa |
|
|
Sobota |
Sobota po Povýšení Svätí mučeníci Trofim, Sabbatios a Dorymedont |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 17. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI |
11:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program po 15. nedeli po ZSD D E D A Č O V
Pondelok 7.9. |
Svätý mučeník Sózont |
|
|
Utorok |
NARODENIE NAŠEJ PRESVÄTEJ VLÁDKYNE, BOHORODIČKY MÁRIE, VŽDY PANNY |
16:00 |
Sv. liturgia |
Streda |
Svätí a spravodliví Boží predkovia Joachim a Anna |
|
|
Štvrtok |
Sväté mučenice Ménodora, Métrodora a Nymfodora |
|
|
Piatok |
Naša prepodobná matka Teodora Alexandrijská |
|
|
Sobota |
Odovzdanie sviatku Narodenia presvätej Bohorodičky |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 16. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Svätý hieromučeník Kornélius Stotník |
9:30 |
Sv. liturgia |
Liturgický program po 14. nedeli po ZSD D E D A Č O V
Pondelok 31.8. |
Uloženie pásu presvätej Bohorodičky |
|
|
Utorok |
Začiatok indiktu, |
|
|
Streda |
Svätý mučeník Mamant |
|
|
Štvrtok |
Svätý hieromučeník Antim, nikomédijský biskup |
16:30 |
Sv. spoveď |
Piatok |
Svätý hieromučeník Babylas, biskup veľkej Antiochie Prvý piatok |
|
|
Sobota |
Svätý prorok Zachariáš, otec úctyhodného Jána Predchodcu |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 15. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Spomienka na zázrak, ktorý vykonal veľvojvodca Michal v Kolosách, čiže v Chónach |
10:30 |
Sv. liturgia – odpustová, |
Liturgický program po 13. nedeli po ZSD D E D A Č O V
Pondelok 24.8. |
Svätý hieromučeník Eutychés |
|
|
Utorok |
Blažený hieromučeník Metod, michalovský protoigumen |
|
|
Streda |
Svätí mučeníci Adrián a Natália Duchovná obnova |
|
|
Štvrtok |
Náš prepodobný otec Pimen Duchovná obnova od 17:00 |
|
|
Piatok |
Náš prepodobný otec Mojžiš Etiópsky Duchovná obnova od 17:00 |
|
|
Sobota |
SŤATIE ÚCTYHODNEJ HLAVY ÚCTYHODNÉHO A SLÁVNEHO PROROKA, PREDCHODCU A KRSTITEĽA JÁNA |
8:30 |
Sv. liturgia |
Nedeľa |
NEDEĽA 14. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI. ODPUST Naši otcovia svätý Alexander, svätý Ján a svätý Pavol Nový, konštantínopolskí patriarchovia |
8:00 |
Sv. liturgia |
Liturgický program po 12. nedeli po ZSD D E D A Č O V
Pondelok 17.8. |
Svätý mučeník Myrón |
|
|
Utorok |
Svätí mučeníci Flórus a Laurus |
|
|
Streda |
Svätý mučeník Andrej Stratopedarcha a spoločníci |
|
|
Štvrtok |
Svätý prorok Samuel |
18:00 |
Sv. liturgia |
Piatok |
Svätý apoštol Tadeáš. Svätá mučenica Bassa |
|
|
Sobota |
Svätý mučeník Agatonik a spoločníci |
|
|
Nedeľa |
NEDEĽA 13. TÝŽDŇA PO PÄŤDESIATNICI Odovzdanie sviatku Zosnutia presvätej Bohorodičky |
9:00 |
Sv. liturgia |